Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSEC

ABD Kongre Üyeleri Kripto Para Birimlerine İlişkin SEC Eylemlerini Kınadı

ABD Kongresi'nin sekiz üyesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para birimi endüstrisini düzenleme ve inceleme çabalarını "sektör için aşırı ve zararlı" olarak gördüklerini söyledi.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Tom Emmer ve ABD Kongresi’nin diğer yedi üyesi, SEC Başkanı Gary Gensler’e, düzenleyicinin kripto para birimleriyle ilgili eylemlerini kınayan ve Komisyonun soruşturma bölümlerinin yetkilerini kötüye kullandığını ima eden bir mektup gönderdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Emmer, Twitter’da, “Ofisim kripto ve blok zinciri şirketlerinden, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto topluluğuna yönelik ‘talepler’ hakkındaki brifinglerinin külfetli olduğu, özellikle… gönüllü görünmediği… ve yeniliği bastırdığı konusunda birçok tavsiye aldı” dedi.

SEC’in etkin bir şekilde çalışabilmesi için kripto para şirketlerinden bilgi alması gerektiğini, ancak bunun işletmenin çalışmasına müdahale etmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. ABD Kongre Üyesi, gruplarının girişiminin öncelikle kripto işini denetleme makamlarının önyargılı tutumundan korumayı amaçladığını vurguladı.

“SEC, kural koyma amacıyla piyasa katılımcılarından bilgi alma hakkına sahiptir, ancak bu taleplerin Evrak İşlerini Azaltma Yasasında belirtilen standartları ihlal etmemesini sağlamalıdır. Kripto para birimi girişimleri, yargı dışı ve zahmetli raporlama gereksinimleri tarafından tartılmamalıdır. Düzenleyicilerimizin Amerikan inovasyonunu ve fırsatını öldürmemesini sağlayacağız.”

ABD Kongresi üyeleri, ajansları ve departmanları birkaç yıldır blok zinciri ve kripto para birimlerine karşı sadık bir tutum sergilemeye çağırıyor. Geçen yıl, ABD Kongre üyeleri Tom Emmer ve Darren Soto, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’sinin onaylanmasından sonra mantıklı olduğunu düşünerek SEC’e doğrudan kripto para birimi ETF’lerinin başlatılmasını onaylama çağrısında bulundu.

2020’de ABD’li milletvekilleri, ABD İç Gelir Servisi’nden (IRS) stake işleminin vergilendirilmesini, Proof-of-Stake (PoS) modelinin geliştirilmesine müdahale etmeyecek şekilde çalışmasını istedi.

Ancak, tüm kongre üyeleri kripto para birimlerini desteklemez. Bu nedenle, ABD Kongresi’ndeki geçen yılki oturumlarda, sabit paraları düzenlemek için zıt seçenekler sunuldu. ABD Kongresi’nde işitilen uzmanlardan bazıları, stabilcoinlerin düzenlenmesini sıkılaştırmayı teklif ederken, diğerleri piyasanın gelişmesine elverişli bir yasanın getirilmesini destekledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu