HaberlerKripto Para Haberleri

ABD, Fidye Yazılımına Karşı Kripto Borsalarını Hedefliyor… Hükümet Tüm Gücüyle Buna Çalışıyor

ABD Hükümeti Fidye Yazılım Mücadelesinde Kripto Borsalarını Hedefliyor

ABD Hazine Bakanlığı, Salı günü fidye yazılımlarına karşı güncellenmiş bir tavsiyenin yayınlanmasını ve Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar listesine varlıkların eklenmesini içeren bir dizi önlem açıkladı .

Hazine Bakanlığı açıkladı:

Fidye yazılımlarına karşı tüm hükümetin çabalarının bir parçası olarak, ABD Hazine Bakanlığı bugün, para aklamadan sorumlu suç ağlarını ve sanal para borsalarını bozmaya odaklanan bir dizi eylemi duyurdu.

Eylemler ayrıca, özel sektör genelinde siber güvenliği iyileştirmeyi ve hem Hazine hem de kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere ABD devlet kurumlarına yapılan fidye yazılımı ödeme raporlarını artırmayı amaçlıyor. Duyuru ayrıca, fidye yazılımı ödemelerinin 2020’de 400 milyon doları aştığını ve 2019’daki seviyelerinin dört katından fazla olduğunu belirtiyor.

Hazine bakanlığı, şunları söyledi:

Çoğu sanal para birimi etkinliği yasal olsa da, sanal para birimleri aktarımlarında ve borsalar aracılığıyla yasa dışı etkinlikler için kullanılabilir. Buna yaptırımlardan kaçınma, fidye yazılımı planları ve diğer siber suçların kolaylaştırılmasına neden olur.

Alınan önlemler arasında, “fidye yazılımı yapanlar için finansal işlemleri” kolaylaştırdığı için kripto para borsası Suex’e yaptırım uygulanmasında yer aldı. Hazine’ye göre, bu, “paraları aklamak için” hedeflenen ilk kripto borsasıydı.

Hazine Bakanı Janet Yellen şunları söyledi:

“Fidye yazılım ve siber saldırılar Amerika genelinde büyük ve küçük işletmeleri mağdur ediyor ve ekonomimiz için doğrudan bir tehdit oluşturuyor. Kötü niyetli insanları engellemeye devam edeceğiz.”

dedi.

ABD hükümetinin fidye yazılımlarıyla mücadele etmek için kripto borsalarını hedeflemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlginizi Çekebilir : Almanya ve Kripto Para

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu