Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

ABD Bitcoin madenciliği küresel pazar payı iki yılda 8 kat artarak %35’e ulaştı

Kazakistan’daki son istikrarsızlık, Bitcoin madenciliğini etkileyen ve konuyu kripto para birimi alanında ön plana çıkaran yaygın bir internet kesintisine neden oldu .

İlginç bir şekilde, Çin’deki Bitcoin madencilik endüstrisi, bir zamanlar Eylül 2019’da tüketilen tüm bilgisayar enerjisinin şaşırtıcı bir şekilde %75,5’ini oluşturuyordu. Ancak, ülkenin kripto para birimi üzerindeki baskısından bu yana manzara kökten değişti ve Çin’in katılımı 2021 yazında %0’a düştü. Cambridge Alternatif Finans Merkezi verilerine göre .

Buna karşılık, Eylül 2019’da toplam bilgisayar enerjisinin sadece %4,1’ini kullanan ve “hash oranı” (veya hash oranı) olarak bilinen Birleşik Devletler’de IP adreslerini kullanan Bitcoin madencileri, şu anda Bitcoin enerjisinin en büyük tüketicileri haline geldi. toplam tüketimin üçte birinden fazlası için, iki yıl önceki miktarın sekiz katından fazla, %35,4.

ABD - Bitcoin Madenciliği Artışı
ABD – Bitcoin Madenciliği Artışı

Hash oranındaki en büyük artışı Kazakistan gördü

Maden havuzlarının sunucularına bağlanan maden tesisi operatörlerinin IP adreslerine dayanan bilgiler, Kazakistan’ın en önemli geçişe tanık olan ülke olduğunu ortaya koyuyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Golden Cross Az Önce Gerçekleşti, Bu Ne Anlama Geliyor ?

Gerçekten de, ülkenin hash oranı Eylül 2019’da sadece yüzde 1,4’tü, ancak Çin kripto para madenciliği sektöründen çıktığından beri, Çin’e komşu olan Kazakistan, hash oranını Ağustos 2021 itibariyle yüzde 18,1’e yükseltti, bu da önceki miktarın on iki katından fazla. sadece iki yıl önce.

Ülkenin devam eden siyasi kargaşasının bir sonucu olarak, bazılarının Bitcoin fiyatındaki en son düşüşe atfettiği bir internet kesintisi ile sonuçlanan Kazakistan’ın kripto para madenciliğine katılımı, halkın spot ışığına geri döndü.

El Salvador’da Bitcoin madenciliği tartışması sürüyor

Başka yerlerde, Başkan Nayib Bukele’nin Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke ile çevrimiçi bir kelime savaşına girmesiyle Bitcoin madenciliği tartışması El Salvador’da devam ediyor.

Özellikle Hanke , El Salvador’da önerilen Bitcoin Şehri’nin amaca uygun olmadığını ve yalnızca ülkenin Başkanı Nayib Bukele’nin bir PR dublörü aracılığıyla dikkat çekme çabası olduğunu iddia etti.

“Nayib Bukele’nin önerdiği Bitcoin Şehri, Florida’nın kar için hazır olduğu kadar hazır. Şehir için reklamı yapılan güç kaynağı, aktif olmayan bir yanardağdır. Bu, ateşli havalarla dolu narsist bir başkanın daha dikkat çekici maskaralıkları” dedi.

Ekonomistin öngörülen metropole yönelik eleştirisine ve yanardağın “etkin olmadığı” iddiasına yanıt olarak El Salvador Devlet Başkanı Bukele, Twitter’da Hanke’yi “aptal” olarak nitelendirdi ve jeotermal enerjinin etkin olmayan yanardağların yakınındaki kuyulardan çıkarıldığını ve kendisinin aktif bir yanardağın altına bir şehir inşa etmek aptallık olur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu