Bitcoin Haberleri

ABD, bitcoin ATM’lerinde dünyaya liderlik ediyor ve sayı hızla artıyor.

ABD, bitcoin ATM'lerinde dünyaya liderlik ediyor ve sayı hızla artıyor.

Kripto eğitim platformu Crypto Head tarafından yayınlanan yeni araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok kriptoya hazır ülkesi.

Crypto Head’in 2021 Crypto Ready Endeksi , her ülkedeki kripto ATM’lerinin sayısını ve erişilebilirliğini, kriptonun yasallığını ve bankaların kullanıp kullanamayacağını ve “kriptoya hazır” bir endeks hesaplanırken kriptoyla ilgili terimler için çevrimiçi aramaların sayısını dikkate aldı. 200 ülke ve bölge için.

Amerika Birleşik Devletleri 10 üzerinden 7,13 kriptoya hazır puanla birinci sırada yer aldı. Kıbrıs ikinci, Singapur üçüncü, her ikisi de 6,50’nin altında puan aldı. Elbette, çalışma kapsamı sınırlıdır ve bir ülkenin vergi yasaları ve daha geniş düzenleyici ortam da dahil olmak üzere daha geniş kapsamlı kripto para kullanımına hazır olma durumunu şekillendirebilecek bir dizi faktöre değinmemektedir.

ATM sayısının yanı sıra Crypto Head, ATM başına düşen kişi sayısına da baktı. Kanada’nın her 26.265 kişi için bir ATM’lik ikinci sıra oranına kıyasla, Amerika Birleşik Devletleri her 19,023 kişiye bir kripto ATM ile burada da birinci oldu. Japonya, 24 ülkede kripto ATM’si olmamasına rağmen, 126 milyon kişi için tek bir Bitcoin ATM’si ile son sırada yer aldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu