HaberlerKripto Para Haberleri

AB Parlamentosu 14 Mart’ta Kripto Para Birimi Tasarısını Oylayacak

Avrupa Parlamentosu, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere Proof of Work (PoW) tabanlı kripto para birimlerini (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.) yasakladığı belirtilen tasarıyı 14 Mart Pazartesi günü oylayacak.

Avrupa Parlamentosu, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere Proof of Work (PoW) tabanlı kripto para birimlerini (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.) yasakladığı belirtilen tasarıyı 14 Mart Pazartesi günü oylayacak.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarı daha önce kripto topluluğundan büyük bir yanıt almıştı ve MiCA’dan (Markets in Crypto Assets) kaldırılmıştı. Habere göre tasarıda benzer ifadelere yer verilmesi yeniden gündeme geldi.

Avrupa parlamentosu komitesinin, endüstri yöneticilerinin Avrupa’da Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere büyük dijital para birimlerini yasaklayabileceğini öngören taslağın son versiyonu üzerinde bir oylama yapması planlanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC tarafından reddedilen iki spot Bitcoin ETF’si

AB Parlamentosu 14 Mart'ta Kripto Para Birimi Tasarısını Oylayacak
AB Parlamentosu 14 Mart’ta Kripto Para Birimi Tasarısını Oylayacak

Durdurulamaz Finans Strateji ve Büyüme Başkanı Patrick Hansen, faturayı artıran bazı önemli güncellemeler yayınladı. Meclise sunulmak üzere iki alternatif yasa tasarısı bulunduğunu kaydeden Hansen, bunlardan yalnızca birinin düzenlemeye dahil edileceğini belirterek;

“Kripto varlıklar, Avrupa Birliği’nden ihraç edilmeden, teklif edilmeden veya ticaret için kabul edilmeden önce işlemleri doğrulamak için kullanılan konsensüs mekanizmalarına ilişkin minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu