HaberlerKripto Para Haberleri

AB Komiseri, Düzenleyicileri Kripto Endüstrisindeki Belirli Sorunları Ele Almaya Çağırıyor

Financial Times ve IDA İrlanda Avrupa Finans Forumu 2022’deki bir panelde konuşan Mcguiness, tüm kripto alanı çevresinde ilkelere nasıl küresel bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.” Teknoloji ve finans konusunda konuşurken, bunu yapmamanın önemli olduğunu doğruladı. Gelişmekte olan endüstriyi boğmak, ancak McGuiness, ele alınması gereken belirli riskleri yineledi ve şunları kaydetti:

“İnsanların TikTok veya diğer sosyal medya platformları üzerinden finansal tavsiye aldığını veya gençlerin arkadaşlarıyla neredeyse bir eğlence gibi çeşitli kripto para birimlerine yatırım yaptığını duyduğunuzda, bu endişe verici gelmiyor”

Düzenleyicilerin genç neslin düşünce süreçlerini nasıl dikkate alması gerektiği hakkında konuşan McGuiness, AB’nin geleceğe bakış atmaya ve “düzenlemedeki boşlukları” aramaya çalıştığını ve kripto para birimine yatırım yapan bazı kişilerin risklerin farkında olmadığından endişe duyduğunu söyledi. dahil ve düzenleyicilerin devreye girmesi gereken yer burasıdır.

“Ama aşırı telaşlı olduğumuzu önermek istemiyorum,” diye devam etti. “Söylemek istediğim, büyüyen ve düzensiz olan herhangi bir şeyin üstesinden gelmezsek çok büyük sorunlara yol açabileceğidir.”

AB komiseri, düzenlemenin küçük yatırımcıları nasıl koruması gerektiğine büyük önem verdi, ancak yorumları AB’nin, 24’te finansal otoriteleri izleyen küresel bir gözlemci olan Finansal İstikrar Kurulu’na rağmen, kripto para birimleri söz konusu olduğunda teknolojideki gelişmelerden aşırı endişe duymadığını belirtti. ülkeleri, kripto varlık piyasasının küresel finansal istikrar için bir tehdit oluşturduğu konusunda uyardı.

Dikkatinizi Çekebilir: X.LA, Web3’Te Daha Fazla Eşitlik Oluşturmaya Nasıl Yardımcı Oluyor?

Rapor, kripto pazarının 2021’de 3,5 kat büyüdüğünü tahmin ediyor ve raporda şunlar belirtiliyor:

“Kripto varlıklarının kullanımının kapsamı ve doğası, yetki alanları arasında bir miktar farklılık gösterse de, finansal istikrar riskleri hızla artabilir ve olası politika tepkilerinin zamanında ve önceden değerlendirilmesi ihtiyacının altını çizebilir.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu