Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

AB düzenleyicileri, Kripto Para’lara Yatırım Yapmak Riskli!

AB düzenleyicileri, Kripto Para'lara Yatırım Yapmak Riskli! dedi. İşte Haberin Detayları!

Avrupa Birliği’nde (AB) önde gelen bir grup finansal düzenleyici, yatırımcılara bir uyarı yayınladı. Düzenleyici makamlar, tüketicilerin kendi fonlarını kripto para varlıklarına yatırırken artan riskleri dikkate almaları gerektiğini söyledi. Belge, vatandaşların tüm birikimlerini kaybedebileceklerinin farkında olmaları gerektiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Duyuru, Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) ve Avrupa Sigorta ve Mesleki Emeklilik Otoritesi’ni (EIOPA) içeren Avrupa Denetim Otoriteleri (ESA) tarafından yayınlandı. Mali düzenleyiciler, şu anda bu sektörde tek bir düzenleme bulunmadığından emin oldular, bu da yatırımcıları tam olarak koruyamadıkları anlamına geliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple, ekosistemi geliştirmek için geliştiricilere 1 milyar XRP verecek

Düzenleyicilere göre tüketiciler, sosyal medya da dahil olmak üzere ve politikacılar, şov dünyasının yıldızları, sporcular ve diğerleri dahil olmak üzere ünlüleri içeren yanıltıcı reklamların farkında olmalıdır. Düzenleyiciler, kripto yatırımcılarının çok kısa sürede muhteşem kârlar vaat ettikleri durumlarda son derece dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardılar.

Bu belge, araştırmalara ve AB düzenleyici makamlarının önceki uyarılarına dayanarak kamuya açıklanmıştır.

Finansal kurumların temsilcileri, şu anda, dijital varlık piyasasını yönetmek ve izlemek için Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) için potansiyel bir düzenleyici yasa paketinin oluşturulduğunu ve bir meclis komitesi tarafından onaylandığını kaydetti.

Daha önce, CoinFili.com, Unstoppable’ın strateji başkanı Patrick Hansen’in AB düzenleyicilerinin Bitcoin ve PoW (iş kanıtı) konsensüs algoritmasını kullanarak çalışan diğer kripto para birimlerini yasaklamamaya karar verdiğini söylediğini bildirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu