Aave (AAVE)Altcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberler

Aave’nin Lens Protokolünü Başlatması, Bu Altcoin Gelecek İçin Güzel Vaadler Veriyor

Aave'nin Lens Protokolünü Başlatması, Bu Altcoin Gelecek İçin Güzel Vaadler Veriyor

Twitter Duyurusu

Lens Protokolü, Twitter’da lansmanını duyuran Aave’nin kurucusu Stani Kulechov tarafından resmi olarak açıklandı ve Aave’nin son projesini “herkesin gözetim altında olmayan bir sosyal medya profili oluşturmasına ve oluşturmasına izin veren açık, şekillendirilebilir [Web 3] bir sosyal medya protokolü” olarak nitelendirdi. yeni sosyal medya uygulamaları.”

Aave, 2021’in başından bu yana Lens’in geliştirilmesine önemli miktarda kaynak ayırdı.

NFT Tabanlı Profilleri Destekleme

Lens başlangıçta “Ethereum için Twitter” olarak tasarlandı, ancak paylaşılan bir protokol katmanında bir dizi sosyal medya platformunu destekleme planlarıyla kapsamını önemli ölçüde genişletti. Lens’i duyuran Twitter ileti dizisine göre, NFT’ler Lens’in merkezinde yer alıyor ve ileti dizisini belirtiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Hackerlar, Blockchain Altyapı Firması Meter’den 4,4 Milyon Çaldı, Son Dakika Haberleri

“Profil NFT’leri, Lens Protokolünün ana ilkesidir. Bu dinamik NFT’ler şekillendirilebilir, gözetim altında tutulamaz ve izinsizdir. Bireysel adreslerin profil NFT’leri olabilir, bir adresin birden fazla profil NFT’si olabilir ve bir profil NFT’si, bir multisig cüzdan aracılığıyla bir DAO tarafından sahiplenilebilir ve çalıştırılabilir!”

Kullanıcılar gönderileri, yayınları ve takipçi geçmişini depolayabilen NFT tabanlı profiller oluşturabilecekler. Ayrıca, IPFS’de barındırılan herhangi bir içerik için gelir paylaşımı özelliklerine sahiptir.

Birlikte Çalışabilirlik Ve Birleştirilebilirlik

Platformun web sitesi, “Lens Culinaris” tesisinden esinlenerek protokolün adını detaylandırarak, Lens, birlikte çalışabilirliği ve birleştirilebilirliği temel kritik bileşenler olarak öne çıkaracak. Lens Culinaris bitkisi, toprakta bulunan belirli bakterilerle simbiyotik bir ilişki içinde olan, besin sağlayan ve ekosistemin gelişmesine izin veren uzun dallı bir bitkidir.

Lens, geliştiricilerin paylaşılan bir kullanıcı tabanıyla bir dizi uygulama oluşturmasını sağlayan platformla aynı şekilde çalışır. Bir röportajda konuşan Aave’nin kurucusu Stani Klechov, şunları söyledi:

“Harika olan kısım, her uygulamanın sosyal grafiği genişletecek olması, aslında geliştiricilerin kullanıcılar için büyüme hackine daha az ihtiyaç duyması; bunun yerine odak, daha iyi ve daha insancıl kullanıcı deneyimine kaydırılabilir.”

Hibe Programı

Lens web sitesi ayrıca geliştiricilerin protokol üzerinde uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir hibe programı duyurdu. Ayrıca, platformun nasıl kullanılabileceğini gösteren bir gösterici olarak hareket edecek “ev yapımı” bir sosyal uygulama oluşturma planları da var. Kulechov, sosyal uygulamanın 2022’nin ilk çeyreğinde yayınlanacağını belirtti. Lens şu anda Polygon’un Mumbai test ağında yayında ve ana ağ lansmanının ayrıntıları henüz açıklanmadı.

Başlatma Zamanlaması

Lens Lansmanı, şu anda fırtınanın ortasında olan izinsiz sosyal medya platformları için zor bir zamanda geliyor. Son zamanlarda, Ethereum Name Service (ENS) çekirdek ekip üyesi Brantly Millegan, eşcinselliği ve trans bireyleri kınadığı eski tweet’lerin Twitter’da yeniden ortaya çıkmasından sonra görevinden alındı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu