DeFi HaberleriHaberler

Aave’nin kurucusu Twitter’a Alternatif yeni sosyal medya platformunun bu yıl başlayacağını söyledi.

DeFi projesi Aave‘nin kurucusu Twitter’a bir alternatif oluşturacağını söyledi.

Projenin Ethereum üzerinde çalışacağını söyledi.

Dışarıda çok sayıda merkezi olmayan Twitter alternatifi var – bu işe yarar mı?

Bu yıl Ethereum kullanarak Twitter alternatif başlatacak dev AAVE finanse merkezi olmayan, protokol kurucusu anlattı.

DeFi kredi protokolü Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, kullanıcıların yayınladıkları içerikten para kazanabileceklerini ve ağın kurallarını yönetebileceklerini söyledi.

“İçerik oluşturucuların, herkesin aynı zincir üstü sosyal grafiği ve verileri kullanarak yeni kullanıcı deneyimleri oluşturabileceği izinsiz bir şekilde izleyicilerine sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Sosyal medya, kullanıcıların akıllı sözleşmeler (otomatik bilgisayar kodu) aracılığıyla kripto para birimini ödünç vermesini veya ödünç almasını sağlayan Aave’nin ana ürününden tamamen farklıdır.

Aave, sisteminden geçen para miktarı açısından en büyük DeFi protokolüdür ve şu anda DeFi Pulse verilerine göre 10,92 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Kulechov, Aave’nin sosyal medya projesini Cumartesi günü duyurdu. “Jack, Bitcoin üzerinde Aave kuracağı için Aave, Ethereum üzerinde Twitter kurmalı” diye tweet attı.

Twitter’ı “blockchain ve Bitcoin” kullanarak merkezsizleştirmek istediğini defalarca söyleyen Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’den bahsediyordu.

Dorsey , Bitcoin’i seviyor ancak Ethereum dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri için fazla zamanı yok. Ödeme şirketi Square, geçtiğimiz yıl 8.027 Bitcoin satın aldı (şu anda 252 milyon dolar değerinde).

Kulechov, yeni projesiyle, sosyal medyaya özgü olduğunu düşündüğü sorunları çözmeyi umuyor: sansüre karşı bir güvenlik açığı ve kullanıcılardan ziyade platform yaratıcılarına fayda sağlayan sömürücü bir ödeme yapısı.

Twitter kullanıcılarının şu anda kendi hedef kitlelerine “sahip olmadıklarını”, yani Twitter’da olanın Twitter’da kalacağını söyledi.

“Heyecan tüm gelir tweets ve paylaşmak içerikten yapar ve Twitter algoritması aracılığıyla çekiş olsun tweets karar verir” diye anlattı.

Kulechov, “Günümüzde tweet veya retweet yaparsanız, para kazanma yok ve ayrıca kendi hedef kitlenize sahip değilsiniz (yani bir platformdan diğerine geçerseniz sıfırdan başlamanız gerekir” dedi.

Twitter’a merkezi olmayan alternatifler zaten var ama hiçbiri çıkmadı.

Örneğin Steemit, geçen yıl blockchain ağı Tron tarafından satın alındı ​​- şirketin gösterişli kurucusu Justin Sun, satın almayı becerdikten sonra , birçok kullanıcı Hive adlı bir çatala başvurdu.

Ve EOS blok zincirinde çalışan Voice hiçbir zaman ilgi görmedi ve onu inşa eden ve daha sonra terk eden Block.one’un arkasındaki CTO , Aralık ayında istifa etti. Platformun “sansür baskısından bağışık olmadığını” söyledi.

Kulechov anlattı onun yeni proje olarak farklı olacağını söyledi. “Sonunda her içerik oluşturucu, takipçilerinin DAO‘lar aracılığıyla yayınladıkları içerik türüne oy vermelerine izin verebilir” dedi. DAO’lar veya merkezi olmayan özerk kuruluşlar, bir blok zinciri üzerinde çalışan yönetim kurulu benzeri kuruluşlardır.

Aave sektörde büyük bir güçtür. Ancak, merkezi olmayan sosyal medyadaki rakiplerinin zaten yüzlerine düştüğü göz önüne alındığında, Ethereum tabanlı bir Twitter alternatifi gerçekten bir sonraki büyük şey olabilir mi?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu