DeFi HaberleriHaberler

Aave, DeFi platformu Aave Arc’ı başlattı, Fireblocks ilk beyaz liste oldu

Aave, DeFi platformu Aave Arc'ı başlattı, Fireblocks ilk beyaz liste oldu

Popüler DeFi borç verme platformu Aave’nin izinli bir versiyonu olan Aave Arc bugün piyasaya çıktı. Kurumsal bir kripto saklama şirketi olan Fireblocks, Aave Arc’ın ilk beyaz listesi oldu.

Aave, izin verilen platformu ilk olarak geçen yıl Temmuz ayında açıklamıştı. Platform, DeFi sektörüne uyumlu bir şekilde katılmak isteyen kurumlara yöneliktir.

Aave Arc, finansal durum tespitinden geçen belirli tarafların kripto para birimlerini otomatik olarak bu tür diğer taraflara ödünç vermesini ve ödünç vermesini sağlar. Ana protokol çalışmalarıyla aynı şekilde çalışır, ancak yalnızca onaylı taraflar katılabilir.

İlk beyaz listesi olan Fireblocks, platform aracılığıyla kripto varlıklarını ödünç vermek veya ödünç almak isteyen kurumlar üzerinde durum tespiti yapacak. Başlangıçta dört varlığı destekleyecek: ether (ETH), sarılmış bitcoin (WBTC), USDC stabilcoin ve Aave’nin yerel jetonu AAVE.

Fireblocks kurucu ortağı ve CEO’su Michael Shaulov’a göre, Aave Arc’ın piyasaya sürülmesi, dünyanın en büyük kurumlarının DeFi’ye katılmaya başlamasını sağlayacak.

Shaulov, ‘a Fireblocks’un kurumları DeFi’ye yerleştirmek için FATF yönergelerine göre küresel olarak kabul edilen KYC ve durum tespiti prosedürlerini kullanacağını söyledi.

Fireblocks, lansmanında Aave Arc‘a katılmak için 30 kurumu beyaz listeye aldı. Bunlara SEBA Bank, Bluefire Capital (Galaxy Digital tarafından satın alındı), Celsius, CoinShares, GSR, Ribbit Capital, QCP Capital ve Wintermute dahildir.

GSR’nin kurucu ortağı ve başkanı Rich Rosenblum’a göre, “Aave Arc’ın piyasaya sürülmesi, DeFi için çok önemli bir andır. Fireblock’ların DeFi havuzlarına kurumsal erişimi mümkün kılmasının bir sonucu olarak, bizimki gibi şirketler yeni ürünler yaratabiliyoruz müşterilerimiz için.”

Dikkatinizi Çekebilir: Fireblocks, Jay Clayton’ı Danışma Kuruluna Ekledi

Fireblocks, Aave Arc’ın ilk beyaz listesi olsa da, platformun beyaz listesi olarak daha fazla varlığın katılması bekleniyor. Geçen ay Securitize, Aave’nin yönetim forumuna bir sonraki beyaz listeye girmesi için bir teklifte bulundu.

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, “Aave Arc için ek beyaz listeler, piyasa katılımcılarının bir veya daha fazla beyaz liste aracılığıyla Aave Arc’a katılma seçimini kolaylaştırmaya yardımcı olacak” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu