DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Aave, “Aave Arc” İle İzinli Borç Verme Ve Likidite Hizmetini Başlattı

Aave, platformla ilgili ayrıntıları ilk olarak geçen yılın Temmuz ayında açıklamıştı.

Mevzuata Uyumlu Bir DeFi Ekosistemi

Aave Arc, Merkezi Olmayan Finansmana katılmak isteyen ve herhangi bir uyum sorunu yaşamadıklarından emin olmak isteyen kurumlar için tasarlanmıştır. Aave Arc, finansal durum tespitinden geçen bu tarafların kripto para birimlerini diğer uyumlu taraflara ödünç vermesini ve ödünç vermesini sağlayacaktır.

Aave Arc, tam olarak Aave’nin ana protokolünün çalıştığı gibi çalışır, tek fark, yalnızca onaylanmış tarafların Aave Arc’a katılabilmesidir. Aave Arc’ın lansmanı hakkında konuşan Aave’nin Kurucusu ve CEO’su Stan Kulechov, şunları söyledi:

“DeFi, şeffaflık, likidite ve programlanabilirlik dahil olmak üzere güçlü bir finansal yenilik dalgasını temsil ediyor ve çok uzun süredir geleneksel finans kurumları tarafından erişilemez durumda. Aave Arc’ın piyasaya sürülmesi, bu kurumların DeFi’ye ilk kez uyumlu bir şekilde katılmalarını sağlıyor.”

Fireblocks, Aave Arc’ın İlk Beyaz Listesidir

Fireblocks ayrıca, Aave Arc’ın ilk beyaz listesi olduğunu ve kripto varlıklarını Aave Arc aracılığıyla ödünç vermeyi veya ödünç almayı planlayan herhangi bir kurum üzerinde durum tespiti yapacağını duyurdu. Fireblocks, haberi web sitesi aracılığıyla bir duyuruyla duyurdu ve tüm katılımcı kurumların KYC ve AML düzenlemelerine uymasını sağlayacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Robinhood, Kripto Para’da Beklenen Düşüş Hakkında Uyardı

30’Dan Fazla Kurum Katılacak

Lansman sırasında, Fireblocks, Aave Arc’a katılmak üzere ayarlanmış 30 kurumu beyaz listeye aldı. Bu kurumlar arasında Bluefire Capital, Celsius, CoinShares, Seba Bank, GSR, Ribbit Capital, QCP Capital ve Wintermute bulunmaktadır.

GSR’nin kurucu ortağı ve Başkanı Rich Rosenblum, Aave Arc’ın DeFi’de çok önemli bir hareket başlatmasını istedi ve şunları söyledi:

“Aave Arc’ın piyasaya sürülmesi, DeFi için çok önemli bir andır. Fireblock’ların DeFi havuzlarına kurumsal erişimi mümkün kılması sonucunda, bizim gibi şirketler müşterilerimiz için yeni ürünler yaratabiliyor.”

Daha Fazla Varlık İlgi Gösteriyor

Fireblocks, Aave Arc’taki ilk beyaz liste olarak konumunu sağlamlaştırmış olsa da, diğer birkaç kişi yoğun ilgi gösterdi ve platforma beyaz liste olarak katılmaları bekleniyor. Aave’nin yönetim forumu, Securitize’den Aave Arc’ın bir sonraki beyaz listesi olması için şimdiden bir teklif aldı. CEO Stani Kulechov, Aave arc’a ek beyaz listeler eklemekten bahsetti ve şunları söyledi:

“Aave Arc için ek beyaz listeler, piyasa katılımcılarının bir veya daha fazla beyaz liste aracılığıyla Aave Arc’a katılma seçimini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir Yorum

  1. Yeterli değil dahada gelişmesi gerekiyor o kadar bekliyoruz ekside kaldık aavee

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu