Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerRehber

8 Temel Ethereum Tabanlı Coin: ETH Altyapısını Kullanan Coinlerin Listesi

8 Temel Ethereum Tabanlı Coin: ETH Altyapısını Kullanan Coinlerin Listesi

Uygulamalar

Birçok yeni jeton ve dApp, Ethereum blok zinciri üzerine inşa ediliyor. En iyi dApp’ler, blok zincirinden yararlanarak kripto alanındaki ve gerçek dünyadaki ortak sorunları çözmeyi amaçlar. Ethereum tabanlı coinlerin meraklıları için, geliştirilmesine yardımcı olduğu inanılmaz fikirleri anlamak önemlidir. İşte Ethereum altyapısını kullanan coinler ve blok zincirindeki en iyi token örneklerinden bazıları.

Jetonlar.

Basic Attention Token (BAT). Basic Attention Token (BAT), dijital reklamcılık endüstrisini yeniden tasavvur ediyor. Platform, yayıncıları telafi etmeyi kolaylaştırmak için Ethereum blok zincirinde bir belirteç kullanır. BAT sahipleri, çeşitli reklam hizmetleri satın almak için platformu kullanabilir. ETH Coinleri

Ayrıca Brave tarayıcı, reklamları engeller ve ardından onları organik olarak görüntülemeyi seçtiğinizde reklamverenleri BAT ile ödüllendirir. BAT, modern dikkat ekonomisinde en çok tanınan simgedir ve reklamcılar, kullanıcılar ve işletmeler arasında kolaylıkla değiştirilebilir. Facebook ve Google’dan oluşan mevcut ikiliyi altüst etmeye en uygun proje bu.

Dikkatinizi Çekebilir: Metaverse Nedir? Neden Bu Kadar Önemli!

Bir şirket.

Bancor (BNT). Bancor, son birkaç ayda Ethereum blok zincirinde konuşlandırılan en heyecan verici tokenlerden biridir. Bancor, kullanıcıların yeni kripto para birimleri oluşturmasına olanak tanır. Bu “akıllı jetonlar”, rezerv jetonlarını tutabilir veya bunlara karşı ticaret yapabilir. Her yeni, doğası gereği likit olan akıllı jeton, kendi başına bir fiyat belirleyen bir piyasa yapıcısıdır. Ayrıca diğer para birimlerinin sahiplerine likidite sağlar. Bancor, günlük ticarette kripto aracılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır, daha küçük tokenler için düşük likidite sorununu çözer ve kripto borsalarına olan bağımlılığı azaltır.

Her şey dahil olmasa da birkaç fikir.

OmiseGO (OMG). OmiseGO), ana akım dijital cüzdanlar için uluslararası bir ödeme çözümüdür. OmiseGO, tüccarların Çin’in ALIPAY (450 milyon mevcut kullanıcı) aracılığıyla ödeme kabul etmesine olanak tanır. OMG ile ilgili şaşırtıcı olan şey, desteklenen herhangi bir para biriminin dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir öğeyi satın almak için kullanılabilmesidir. USD’yi Yuan veya başka bir şeyle değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Bir çekirdek geliştirici, bir gün , havayolu milleriyle geleneksel alışverişler yapmanın mümkün olacağını öne sürdü. Seyahat ederken temel alışverişleri yapmak için döviz bozdurmak için fahiş ücretler ödemiş olan herkes için uygulamalar açıktır.

Status (SNT). Status, Çin’in WeChat devinden (yaklaşık 1 Milyar kullanıcısıyla) sonra modellenen merkezi olmayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Proje daha da heyecan verici bir potansiyele sahip. Bir gün tüm Ethereum dApp’leri için bir merkez ve merkezi olmayan Web 3.0 için bir tarayıcı görevi görebilir. Kullanıcı gizliliği ve özerkliğine verdikleri önem ilham verici ve etkileyici bir geliştirme ekibi ve topluluğuyla gerçekten mümkün.

Fiziksel banka kartları.

TenX (PAY). TenX (PAY), kullanıcıların blok zinciri varlıklarını gerçek dünyada geleneksel satın alımlar için kullanılan fiziksel bir banka kartına bağlar. Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş olmasına rağmen, Bitcoin, Litecoin ve DASH gibi popüler kripto varlıklar desteklenecektir. TenX, kârını PAY sahipleri ve TenX banka kartı kullanıcıları ile paylaşma planlarını duyurdu. Kartlar gönderiliyor, ancak şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar için mevcut değiller.

Kendi tahminlerinizi yapabileceğiniz platform.

Augur (REP). Augur, herkesin kendi tahmin pazarlarını yaratmasına izin veren, kullanıcıların çeşitli olaylar ve sonuçlar üzerine “evet” veya “hayır” bahsi oynayabileceği bir platformdur. Augur, herhangi bir durumun sonucunun 3. bir tarafa güvenmeden ne olduğu konusunda bir fikir birliğine varmak için kalabalığın bilgeliğinden yararlanır. Kabul edilirse, bu, kumar ve tahmin endüstrileri için bir paradigma kayması olacaktır.

Hacklendi.

0x (ZRX). 0x, Ether ve ERC20 belirteçlerinin merkezi olmayan değişimi için bir platformdur. Çok sayıda borsa var, ancak Bittrex gibi büyük oyuncular, kullanıcılardan ticaret yapmalarını talep ediyor ve kullanıcıları sürekli olarak para çekme sorunlarıyla rahatsız ediyor.

Ayrıca zaman zaman saldırıya uğrarlar ve kullanıcılar bedelini öder. 0x kendi kendini idame ettiren bir dApp’tir, bu nedenle kullanıcılardan ücret alan merkezi bir kurum yoktur. Ayrıca, uygulama jetonları ve protokol jetonları arasındaki alışverişin hayati önem taşıyacağı yakın gelecekteki bir jeton ekonomisi için kullanıcıların kendi yeni değişim uygulamalarını oluşturmalarına izin veren bir platformdur. 0x, kapitalist bir girişim değil, bir kamu hizmetidir.

Civic (CVC). Ağlara ve hizmetlere çevrimiçi olarak kaydolan herkes, kimlik doğrulaması için sürekli olarak kişisel bilgileri girmenin zorluğunu bilir. Civic, Civic blok zinciri aracılığıyla kimlik doğrulamaya isteğe bağlı, uygun fiyatlı, güvenli erişim potansiyeli yaratır. Bu, her yeni uygulama veya diğer varlık için sabit kimlik ve arka plan kontrolleri dönemini sona erdirebilir. Erken bir Civic platformu zaten küresel olarak kullanılabilir.

Safecontract ile tanışın

Artık en değerli tokenlerden bazılarına sahip olma yolunda olduğunuza göre, merkezi olmayan kripto bankacılığı dApp Safecontract’e bir göz atmanın zamanı geldi. Safecontract, tamamen Ethereum blok zincirinde çalışan bileşik bir tasarruf hesabı dApp’idir. Yukarıda listelenen jeton sahiplerine muazzam bir değer sunarken, giderek artan sayıda diğer ERC20 jetonlarını da sunuyor.

Jeton ekonomisi.

Safecontract’ın kurucu ortakları Shayne Coplan ve Abhinav Narayanan, token ekonomisinin sıçrama ve sınırlarla büyümeye devam edeceğini kabul ediyor. Önümüzdeki yıllarda, jeton ekonomisine para aktıkça ve dApp’lerin benimsenmesi arttıkça, seçilmiş birkaç en iyi jeton muazzam bir değer artışı yaşayacak. Sonuç olarak, token sahipleri, günlük alım satım yoluyla hızlı getiriler aramak yerine gelecek vaat eden madeni paralara tutunurlar.

Coplan, “2014’te Ether ön satışındaydım. O sırada dahil olan tanıdığım herkes, piyasalarda ticaret yapmaktan pişmanlık duyuyor. Geriye dönüp bakıldığında, satın alma ve elde tutma stratejisi en başarılı tüccarlardan bile büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi. pazara gelen yeni jeton dalgası, umarım Safecontract jeton sahiplerinin aynı hatayı yapmaktan kaçınmasına yardımcı olabilir.”

Safecontract, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, iyi seçilmiş ve tasarlanmış bir proje koleksiyonunu destekler. Herhangi bir Ethereum hayranı, potansiyelinin pratikte sonsuz olduğunu bilir. Yukarıdakiler gibi projeler geliştikçe, Ethereum’a değer katacaklar ve bu da tüm ERC20 madeni paralarının potansiyelini artıracak. Tüm token sahipleri bu alanı göz önünde bulundurmalıdır, ancak kripto meraklıları zaten skoru biliyor.

Merkezi olmayan uygulamalar.

Akıllı Sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar, bankacılıktan daha fazla endüstrinin geleceğidir. Şimdilik en büyük yenilikler finansta oluyor ama büyüyerek hayatımızın her alanını etkileyecek. Kripto yatırımcıları, sektöre para akarken, tarihi bir boğa piyasasının tadını çıkarmanın eşiğindeler.

Bunun gibi jetonlar, aynı zamanda, merkezi ulusal ekonomiler yükselirken ve düşerken dünyanın her yerindeki bireyler için güçlü ve yeni bir bankacılık seçeneği olan sınırsız değer depoları olduklarını kanıtlıyor. Değer deposu olarak, faydalı uygulamalar olarak ve devam eden kripto devriminde yer almanın bir yolu olarak bu belirteçlere göz atın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu