Bitcoin HaberleriHaberler

400 bin dolarlık Bitcoin için babasının çayına ilaç kattı

400 bin dolarlık Bitcoin için babasının çayına ilaç kattı

ABD’nin Maryland eyaletinde yaşayan Liam Ghershony, kripto para hesabına erişebilmek için Mayıs 2021’de babasının çayına ilaç katıp bayılttı.

Daha sonra yakalanan 25 yaşındaki Ghershony, suçunu kabul etti. Uyuşturucu bağımlısı genç, tedavi görmeye başladı.

Dikkatinizi Çekebilir: İngiliz Futbol Devleri Manchester United Altcoin Tezos İle Ortaklık Kuracak – Altcoin Haber

Adını açıklamak istemeyen baba, kripto para hesabını birkaç yıl önce oğluyla paylaştığını söyledi. İkili 2018’de 350 bin dolar kâr elde etti.

Ancak Ghershony uyuşturucu batağına saplandı. The Washington Post gencin, anksiyete tedavisinde yararlanılan Benzodiazepin’i, kokainin yanında büyük miktarlarda kullandığını yazdı. Habere göre bu ilaç, Ghershony’de paranoyaya yol açtı.

Ghershony, değerinin düştüğü gerekçesiyle 400 bin dolar değerindeki Bitcoin’i satmak isteyince babası hesaba erişimini durdurdu.

Ghershony ise hesaba giriş yapabilmek için planını devreye soktu. Genç, 9 Mayıs’ta babasının mobilya taşımasına yardım ettikten sonra yedikleri yemekte çayına Benzodiazepin kattı.

Talihsiz adam bunun ardından uykuya dalarken Ghershony cep telefonunu alıp Bitcoin’i kendi hesabına attı ve bunun üçte birini Ethereum’a çevirdi:

Böyle olmak zorunda değildi! Sana en iyi emekliliği vereceğim.

Ghershony, daha sonra uyanacağını düşünerek babasını evde bırakıp gitti. Ancak iki gün sonra babasına ulaşamayan suçlu, babasının eski sevgilisini aradı. Adı açıklanmayan kadın da daha sonra polisle temas kurup evi kontrol etmelerini istedi.

Polis ekipleri, adamı yerde hareketsiz bulsalar da ilaçlı çay hakkında bir bilgileri yoktu. Hastaneye kaldırılan adam, 4 gün tedavi gördü.

Öte yandan Ghershony’nin annesi Christine Prefontaine, 14 Mayıs’ta yetkililere iletişime geçip oğlunun, eski eşinin çayına ilaç kattığını söyledi.

Ghershony’in hakkında cinayete teşebbüsten suç duyurusunda bulunuldu.

Ancak savcılar, gencin babasını kasten öldürmeye çalıştığına dair hiçbir kanıt bulamadıklarını bildirdi.

Ghersony’nin avukatı ve savcılar anlaşınca genç, saldırı suçlamasını kabul etti. Mahkemede konuşan akıl ve davranış sağlığı uzmanı da Ghersony’nin suçunu anksiyete ve Benzodiazepin bağımlığına bağladı.

4 ay 5 gün parmaklıklar arkasında kalan Ghershony’nin iki ay boyunca uyuşturucu ve akıl sağlığı tedavisi görmesine de karar verildi.

Ghershony şimdi tedavi gören başka kişilerle birlikte evde kalıyor. Babasıyla düzenli olarak buluşan Ghershony, endüstriyel tasarım sektöründe çalışmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu