HaberlerNFT Haberleri

~360 Milyon Dolarlık Finansman, NFT Animoca Değerini 5 Milyar Doların Üzerine Çıkardı

~360 Milyon Dolarlık Finansman, NFT Animoca Değerini 5 Milyar Doların Üzerine Çıkardı

Yeni Yıl, Yeni Finansman Turu

En son finansman turu tam olarak 358.888.888 $ komisyon aldı ve öncelikle Liberty City Ventures tarafından yönetildi. Fonlamaya katılan diğer yatırımcılar arasında Winklevoss Capital, Soros Fund Management, Sequoia China, Gemini Frontier Fund ve 10T Holdings yer aldı.

Animoca Brand, geçen yıl boyunca sürekli olarak başarılı bağış toplama turları yürütüyor ve trendi yeni yılda da devam ettiriyor. Şirket, 2021 yılının Mayıs ve Temmuz aylarında, coinbase Ventures, Samsung Venture Investment Corporation ve Razer’s zVentures gibi yatırımcılardan her biri 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle toplam 139 milyon dolar toplandığı iki finansman turu gerçekleştirdi. Kısa bir süre sonra şirket , oyun şirketi Ubisoft gibi NFT oyunlarını birlikte geliştirmek için yeni ortaklar getirmeyi amaçlayan stratejik bir bağış toplama turunda Ekim 2021’de 2.2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 65 milyon dolar daha topladı.

Finansman Turu İçin Yerleşimi Paylaşın

Markanın bir sözcüsü, en son finansmanın, hisse başına 3.24 $ oranında masaya 111.173.515 yeni hisse getirdiğini iddia etti.

Sözcü ayrıca şunları da iddia etti:

“Birincil yerleştirmede karşılanamayan yüksek talep olduğu için ikincil hisse yerleştirme gerçekleşiyor. Ancak ikincil yerleştirme bu sermaye artırımının bir parçası olarak kabul edilmez ve ikincil satışlar yoluyla takas edilen tutarlar şirketin finansmanına dahil edilmez.”

Animoca’nın NFT Tabanlı Yatırımları

NFT oyun tek boynuzlu atı, NFT alanındaki en önde gelen inşaatçılardan bazılarını destekleyerek meta veri tabanında kendi IP’sini genişletmeye yönelik tüm sermayeyi kanalize ediyor. Animoca şu ana kadar OpenSea’ya (NFT pazarının lideri), Dapper Labs’a (NBA Top Shot’ın Yaratıcısı) ve Sky Mavis’e (NFT tabanlı oyun Axie Infinity’nin geliştiricisi) yatırım yaptı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Piyasası Baskı Altında

Şirket ayrıca kendi NFT tabanlı oyunlarını piyasaya sürerek metaverse’nin gelişimini de destekliyor. Örneğin, The Sandbox – Snoop Dogg, Adidas, Atari ve benzeri gibi büyük isimler tarafından öne çıkarılan Ethereum tabanlı bir metaverse oyunu.

Meta Merkezi Olmayan Bir Tehdit

Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasıyla Animoca , teknoloji devini kesinlikle uzayda potansiyel bir rakip olarak görüyor. Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, Meta’nın merkezileştirilmiş organizasyon yapısının platformlar arası birlikte çalışabilirliğe nasıl izin vermeyebileceği konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Yat Siu says,

“Bunu gerçekleştirmek için biraz acelemiz var. En büyük tehdit düzenleyiciler değil. Bence düzenleyiciler alanı uygun ve her şey güvende tutmak için gerekli. Bence tehdit Facebook ve tehdit Tencent.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu