HaberlerKripto Para Haberleri

30 Yıl Önceki İnternetle Aynı Seviyede Kripto

30 Yıl Önceki İnternetle Aynı Seviyede Kripto

Birçoğu internetin ilk aşamalarını hatırlamayacak olabilir. 90’ların başında Tim Berners Lee ve CERN’deki meslektaşları HTML ve URL geliştirdi. World Wide Web daha sonra 1995’te Microsoft Windows 95, Amazon, Yahoo ve EBay’in piyasaya sürülmesiyle ciddi bir şekilde yükseldi.

1995’te internet nasılsa, kriptonun da aynı gelişme noktasında olduğu çok iyi söylenebilir. Bu noktadan sonra internete ne olduğunu ve yukarıda bahsedilen şirketlerin ve diğer pek çok şirketin nasıl büyüdüğünü hepimiz biliyoruz. bugün oldukları devler.

Financial Engines’in kurucusu ve Digital Asset Council lideri Ric Edelman, bugün CNBC’de yayınlanan bir makalede şunları söyledi:

“Bu gerçekten 20 veya 30 yıl önceki internete benziyor. Bunun bir nesilde sadece bir kez ortaya çıktığını kabul etmeliyiz. Ve yenilikçi teknoloji, işletmelerin daha hızlı, daha ucuz, daha fazla şeffaflık, daha fazla güvenlikle çalışmasına izin veriyor ve bu nedenle işletmeler blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle kendilerini aşıyorlar.

Bu ifade doğruysa, hükümetlerin, düzenleyici otoritelerin ve bankaların neden teknolojileri lekelemeye bu kadar hevesli olduğu merak edilebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: AAX Mürekkepleri, Bir Dizi Gerçek Zamanlı Kripto Analitiği Sunmak İçin TIE İle Stratejik Ortaklık Kurdu

Aynı şekilde, internet ilk zamanlarda birçok kişi tarafından alay konusu oldu. Tarih boyunca yeni teknolojiler gibi, hepsi son derece yıkıcı olmasa da çoğu yeni teknoloji, jeton düşene kadar gülme aşamasından geçer.

Görünüşe göre hükümetler ve eski finansal sistemden olanlar şimdi kesinlikle gülmüyorlar. Kripto 2 trilyon dolarlık bir varlık haline geldiğinden ve birçok kişi tarafından önümüzdeki birkaç yıl içinde altının piyasa değerini aşması beklendiğinden, bu aşama kesinlikle geçti.

Edelman, kriptonun internetin aynı hızlı büyümesini nasıl yaşayacağını düşündüğünü yorumladı:

“Artık deneyim avantajına sahibiz. İnternetin 1990’larda nasıl büyüdüğünü biliyoruz. Bugün geldiğimiz nokta tam da bu – bundan 10 veya 15 yıl sonra var olmayacak fırsatların bugün olduğu gibi olduğunu fark eden yatırımcılar için inanılmaz derecede erken.”

Hâlâ üstesinden gelinmesi gereken birçok engel var, ancak ilerlemeyi durduramazsınız şeklindeki eski atasözü her zaman olduğu gibi bugün de geçerlidir. Hükümetler merkez bankası dijital para birimlerini piyasaya sürecekler, ancak bunlar şu anda sahip olduğumuz çökmekte olan fiat sisteminin aynısından sadece daha fazlası.

Evet, para arzını (ve nüfusu) kontrol etmede hükümetler için çok faydalı olacaklar, ancak şeffaflık, güvenlik ve paranızı istediğiniz gibi harcama özgürlüğünün sonunda kazanacağı umulmaktadır.

Bu sadece finansla ilgili değil, kripto devriminden yararlanacak çok çeşitli sektörler var. Halihazırda birçok avantaj gördük, ancak önümüzdeki on yıl içinde blok zinciri ve kriptonun internetin bugün olduğundan daha yıkıcı hale geleceği umulmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu