Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

29 Haziran’da Gray Glacier güncellemesi Ethereum ana ağında gerçekleşecek

Ethereum ağında gerçekleşek olan "Gray Glacier" Yükseltmesi, ETH ağını nasıl etkileyecek? Yükseltmeler sonucunda neler olabilir?

29 Haziran Çarşamba günü, Ethereum ağı 15.050.000 blokta Gray Glacier adlı planlı bir yükseltmeye tabi tutulacak. Yükseltme, Zorluk Bombasını 100 güne eşdeğer 700.000 blok geri itecek.

Zorluk bombası, madencilerin Ethereum 2.0’a başarıyla geçtikten sonra mevcut Ethereum 1.0 ağında madenciliği durdurmasını imkansız hale getirmeyi amaçlıyor.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, bunun zorluk bombasının son uzantısı olacağını açıkladı ve Ethereum 2.0’ın piyasaya çıkmasına aylar kaldığını ima etti. “Bomba“nın, derin teknik bilgi gerektireceğinden dolandırıcıları çevrimiçi etkinliklerden caydıracağını da sözlerine ekledi.

Alım satım platformlarından veya cüzdanlardan özel talimatlar olmadıkça, Ethereum kullanıcısının veya sahibinin herhangi bir işlem yapması gerekmez. Gray Glacier güncellemesiyle uyumluluğu sağlamak için düğüm operatörlerinin istemci sürümünü güncellemesi gerekir.

Yükseltmeye katılmayan madenciler veya düğüm operatörleri, eski kurallarla ağda sıkışıp kalacak ve yükseltmeden sonra ether gönderemeyecek veya Ethereum ağında çalışamayacak.

551. Çekirdek Geliştiriciler Toplantısı, ana ağın 7. gölge çatalının başarısız uygulaması olan “The Confluence” testiyle ilgili sorunları tartıştı. Ondan sonra, birleştirme etkinleştirildiğinde düğümlerin %20’si hemen düştü, ardından daha da fazla düğüm düştü.

Ne olursa olsun, geliştiriciler birleşmeyi 6 Temmuz civarında ikinci büyük Sepolia test ağında gerçekleştirmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu