HaberlerKripto Para Haberleri

23 Şubat’ta En İyi Kripto Para Haberleri: Kripto para birimleri ve NFT’lerdeki en büyük hamleler

Kripto para birimleri, Rusya-Ukrayna krizinin etkisiyle 22 Şubat’ın başlarında kırmızıda işlem gördü. Küresel kripto piyasası değeri, son güne göre yüzde 5,57 düşüşle 1,68 trilyon dolar. Son 24 saatteki toplam kripto piyasası hacmi yüzde 43,65 artışla 100,86 milyar dolar. DeFi’deki toplam hacim şu anda 12.99 milyar dolar, toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 12.88’i. Tüm stablecoin’lerin hacmi şu anda 84.87 milyar dolar, bu da toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 84.14’ü.

Bugün 23 Şubat Kripto Para Birimi Fiyatları: Bitcoin, Ethereum %4 düştü, Cardano %11

Bitcoin’in fiyatı şu anda yüzde 42.01 hakimiyet ile 29.63 Rs.

Kripto para birimleri 22 Şubat’ın başlarında kırmızı ile işlem gördü. Küresel kripto piyasası değeri, son güne göre yüzde 5,57 düşüşle 1,68 trilyon dolar. Son 24 saatteki toplam kripto piyasası hacmi yüzde 43,65 artışla 100,86 milyar dolar.

DeFi’deki toplam hacim şu anda 12.99 milyar dolar, toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 12.88’i. Tüm stablecoin’lerin hacmi şu anda 84.87 milyar dolar, bu da toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 84.14’ü.

Bitcoin’in fiyatı şu anda yüzde 42.01 hakimiyet ile 29.63 Rs.

Küresel haberlerde, Rusya maliye bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada , ülkenin merkez bankasından gelen kripto para tekliflerini , kendi yaklaşımıyla çelişmediği sürece dikkate alacağını ve dijital varlıkları yöneten mevzuatın önünü açacağını söyledi.

Maliye bakanlığının hükümete merkez bankasının kapsamlı bir yasak talebiyle çelişen yasama teklifleri sunması nedeniyle, Cuma günü Rusya’da kripto para birimi düzenlemesine ilişkin kaynayan bir anlaşmazlık kızıştı.

Rusya Merkez Bankası, dijital para birimlerinin finansal istikrara yönelik tehdidi nedeniyle kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamayı önerdi. Ancak maliye bakanlığı, kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak değil, bir yatırım aracı olarak izin veren düzenlemeleri tercih ediyor. Maliye bakanlığının taslak mevzuat, dijital para birimleri için yasal bir pazar oluşturmayı amaçlıyor.

Reuters’in bildirdiğine göre, eğlence cephesinde Universal Music Group, plak şirketleri ve sanatçıları için NFT koleksiyonları geliştirmek üzere NFT platformu Curio ile bir ortaklık kurdu. Anlaşma, rakipleri gibi büyük ölçüde finansal varlığını sürdürmek için müzik akışına bağlı olan dünyanın en büyük müzik şirketi tarafından potansiyel olarak yeni bir gelir akışına yönelik büyük bir hamle. Universal Music, şirket ve sanatçıları için dijital sanat eserleri ve diğer koleksiyonlar geliştirmek üzere Curio ile birlikte çalışmayı planladığını söyledi.

Bu arada, teknoloji girişimcisi ve risk sermayedarı Anirudh Suri’nin “The Great Tech Game”, sınırlı sayıda NFT koleksiyon kartlarına sahip tartışmasız ilk kitap olarak piyasaya sürüldü. Yenilikçi ve heyecan verici girişim, NFT koleksiyonundan elde edilen gelirlerle teknoloji katılımını teşvik etmeyi amaçlıyor. Gelirler, kitabın temel dayanağı ve tavsiyesi olan teknolojiye erişimleri veya kullanımları açısından dezavantajlı olan gruplara gidecek. Serideki her kart, NFT’lerin yaratıcısı Suri tarafından dijital olarak elle imzalanmış ve numaralandırılmış benzersiz hatıralardır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu