Algorand (ALGO)Altcoin HaberleriAvalanche (AVAX)Axie Infinity (AXS)FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

2026’ya Kadar %1.000 (veya Daha Fazla) Artabilecek 3 Kripto Para Birimi

2026'ya Kadar %1.000 (veya Daha Fazla) Artabilecek 3 Kripto Para Birimi

  • Şu anda listelenen 16.000’den fazla dijital para birimiyle, kripto alanında öne çıkmak daha da zorlaşıyor.
  • Ancak, bu dinamik kripto üçlüsü zirveye çıkmakta herhangi bir sorun yaşamamalı.

2021’de S&P 500 kriterinin toplam %29’luk getirisinin etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, kripto para birimi alanına yeterince dikkat etmemiş olabilirsiniz . Perde kapandığında, dijital para birimlerinin toplam değeri, yıllık %185’ten fazla bir kazancı temsil eden 2,2 trilyon dolara ulaştı!

Kripto yatırımcıları, blok zinciri teknolojisinin finansal ve finansal olmayan uygulamalarının yanı sıra blok zincirinin metaverse’de oynayabileceği rol konusunda açıkça heyecanlı – yani, kullanıcıların 3B sanal ortamlarda etkileşime girmesine izin verecek olan internetin bir sonraki yinelemesi.

CoinMarketCap.com’da listelenen 16.000’den fazla kripto para birimiyle, birçoğunun başarısız olması muhtemeldir. Ancak birkaç proje sabırlı yatırımcılar için inanılmaz getiriler sağlayabilir. Aşağıdaki kripto para birimleri üçlüsünün tümü, rekabet avantajlarına ve köşelerinde 2026 yılına kadar %1.000 veya daha fazla fırlayacak şekilde farklılaşmaya sahiptir.

Avalanche

Geçenlerde belirttiğim gibi, şu anda , en azından dijital para birimlerinin en büyük grubu arasında, Avalanche ( CRYPTO:AVAX ) kadar beni heyecanlandıran bir kripto para birimi yok . Avalanche, 11. en büyük kripto para birimi olarak giriş yapıyor ve 27 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Akıllı sözleşmeler, blok zinciri üzerindeki bir sözleşmenin müzakeresini doğrulamaya, kolaylaştırmaya ve uygulamaya yardımcı olur. Bu akıllı sözleşmeye dayalı blok zinciri ağının bu kadar heyecan verici olmasının nedeni hızı, ölçeklenebilirliği ve uyumluluğudur.

Hız açısından Avalanche’ın ağındaki işlemler iki saniyeden daha kısa bir blok kesinliği sunuyor. İngilizce’de bu, ağ üzerinden gönderilen dosyalar, veriler ve ödemelerin hedeflerine ulaştığı ve iki saniyeden kısa sürede doğrulandığı anlamına gelir. Nispeten, en popüler iki kripto ağı olan Bitcoin ( CRYPTO :BTC ) ve Ethereum ( CRYPTO :ETH ) , işlemleri ortalama 60 dakika ve altı dakika sürelerle tamamlıyor.

Ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda, “İki Büyük”e kıyasla net karşılaştırmalı avantajlar da vardır. Zirvede, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla saniyede yaklaşık yedi işlem (TPS) ve 13 TPS gerçekleştiriyor. Avalanche’a gelince, geliştirme ekibi ağın 4,500 TPS’nin kuzeyini işleme yeteneğinden bahsediyor . Eklenen bazı bağlamlar için, ödeme işlemcisi Visa 24.000 TPS’ye kadar işleyebilir. Hızlı ve ölçeklenebilir olmak, Avalanche’ın blok zinciri ağındaki işlem ücretlerini oldukça düşük tutmaya yardımcı olur.

Ama Avalanche hakkında beni en çok etkileyen şey uyumluluğu . Merkezi olmayan uygulama (dApp) geliştiricilerinin Ethereum’u tercih ettiği bir sır olmasa da Avalanche, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) blok zincirinde çalıştırıyor. EVM, geliştiricilerin Ethereum üzerinde dApp’ler oluşturmak için kullandığı yazılımdır. Başka bir deyişle, Avalanche, dApp geliştiricilerine, onları ağına gelmeye ve Ethereum’a göre daha hızlı işleme, daha düşük maliyetler ve olağanüstü ölçeklenebilirliğin keyfini çıkarmaya ikna edecek bir havuç salıyor.

Bana göre, dApp geliştiricilerinin 2022 ve sonrasında Avalanche’a akın etmesi hiç de kolay değil.

%1.000 artabilecek Kripto Paralar
%1.000 artabilecek Kripto Paralar

Algorand

Sabırlı yatırımcıların 2026 yılına kadar %1.000 veya daha fazla yükseliş izleyebileceği bir diğer kripto para birimi Algorand ( CRYPTO :ALGO ) . Algorand şu anda 10.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 19. en büyük dijital para birimidir.

Sosyal medya tabanlı hype ve pompalama, 2021’de meme paralarında büyük kazançların anahtarı olsa da, kripto para birimi alanında sürdürülebilir uzun vadeli kazançların o kadar da ince olmayan sırrı, farklılaşma ve rekabet avantajı sağlıyor . Algorand bunu hızı, güvenliği ve birlikte çalışabilirliğe odaklanmasıyla yapıyor.

Avalanche’a benzer şekilde Algorand, veri, dosya veya para göndermeyi ve ağı ölçeklendirmeyi hızlı hale getirir. Son kontrolde, Algorand’ın web sitesi 1.162 TPS’de işlendiğini gösterdi (bu, Bitcoin ve Ethereum’u sudan çıkarır) ve 4.36 saniyelik etkileyici bir blok kesinliğine sahipti. Mevcut finansal altyapının sınır ötesi ödemeleri doğrulaması ve ödemesi bir hafta kadar sürebileceğini düşünürsek, bir işlemi çoğumuzun buzdolaplarına kadar yürüyebileceğinden daha hızlı tamamlamak oldukça etkileyici.

Dikkatinizi Çekebilir: Tencent Şimdiye Kadarki En Büyük Metaverse Hareketini Yaptı

Algorand, saf hisse kanıtı (PPoS) konsensüs mekanizması olarak bilinen şeyle kendisini olumlu bir şekilde farklılaştırıyor . Standart hisse kanıtı ağları ile, daha küçük sahiplerin ağı potansiyel olarak bozması mümkündür. Ancak PPoS ile teklif sahipleri, tekliflere oy vermek ve blok önermek için rastgele ve gizlice seçilir. ALGO sahipleri onun başarısı için bir teşvike sahip olduklarından, bu rastgeleleştirme, aksi takdirde ağı bozabilecek hain faaliyetleri neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Ancak Algorand’ın uzun vadeli başarısının gerçek anahtarı , birlikte çalışabilirliğe öncelik vermesidir . Basit bir ifadeyle, sayısız benzersiz blok zinciri projesinin geliştirilmesine tanık oluyoruz. Bazıları birbiriyle iyi geçinirken, birçoğunun birlikte çalışmama ihtimali yüksek. Bu, veri, dosya veya ödeme gönderme yeteneğinin olmadığı anlamına gelir. Algorand özellikle bu teknolojik boşlukları kapatmaya çalışıyor. Kurumsal fayda için Algorand dahiyane bir oyundur.

Algorand - Kripto Yatırım Tavsiyesi 1
Algorand – Kripto Yatırım Tavsiyesi

Axie Infinity

Önümüzdeki beş yıl içinde %1.000 veya daha fazla potansiyel tırmanışı destekleyecek momentum ve gerçek dünya verilerine sahip üçüncü bir kripto para birimi Axie Infinity ( KRİPTO :AXS ). Axie Infinity, piyasa değerine göre (5.8 milyar $) 31 numaralı dijital para birimi olarak yerini alıyor.

Belirtildiği gibi, meta veri deposuyla ve/veya sanal karakterlerin veya dünyaların yaratılmasıyla ilgili her şeyin 2022 ve sonrasında sıcak olması bekleniyor. Axie Infinity, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, oynayarak kazanılan bir oyundur. Ve muhtemelen, katılımları için potansiyel bir parasal ödül varsa, oyuncuları cezbetmenin zor olmadığını söylememe gerek yok.

Oyun oldukça basittir. Kullanıcılar, savaşmak için en az üç Eksen gereken Axies olarak bilinen canavarları toplar, yükseltir, üretir, yükseltir ve savaşır. Bu savaşları kazanan kullanıcılara, karakterlerinin çeşitli yönlerini yükseltmek için kullanılabilecek deneyim puanları verilir.

Bu projeyi ve diğer blok zinciri tabanlı oyunları bu kadar benzersiz yapan şey, bu dijital varlıkların mülkiyetinin nasıl tanındığıdır. Geleneksel konsol ve PC oyunlarında, oluşturulan herhangi bir karakter veya sanal dünya, oyunu geliştiren şirketin mülkiyetinde kalır. Ancak Axie Infinity gibi oynayarak kazanılan oyunlarda kullanıcılar kendi yarattıklarına sahip olur. Oluşturulan her Axie, değiştirilemez bir simgedir (NFT). Bu NFT’ler oyun içinde kullanılabilir veya bir pazar yerinde (yani, alınıp satılarak) paraya çevrilebilir. Kullanıcıların yarattıklarına sahip olmalarına izin vermek, blok zinciri tabanlı oyun ve sanal dünyalara yeni bir heyecan düzeyi getirmek zorundadır.

Ancak Axie Infinity’nin çok daha yükseğe çıkmak için iyi bir şansı var. TokenTerminal.com’dan alınan verilere göre, Axie Infinity, 180 günlük protokol dApp gelirinde yaklaşık 1.23 milyar dolar getirdi. Bu, aynı zamanda protokol dApp gelirinde 5,15 milyar dolarlık inanılmaz bir netlik sağlayan Ethereum’dan sonra ikinci sırada. Axie Infinity’ye akan gerçek sermaye ile, önümüzdeki beş yıl içinde ay ışığına çıkabileceğine dair geçerli bir dava yapılabilir.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu