Altcoin HaberleriFinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

2022’de Shiba Inu’yu Satmak için 3 Büyük Neden

2022'de Shiba Inu'yu Satmak için 3 Büyük Neden

  • Yeterince erken alsaydın, Shiba Inu seni sadece 2,29$’lık bir yatırımla milyoner yapabilirdi.
  • Basit matematik, Shiba Inu’nun asla 1 dolara ulaşamayacağını gösteriyor.
  • Dogecoin, Shiba Inu yatırımcılarının bundan sonra ne yapması gerektiği konusunda bazı önemli dersler sunuyor.

Hisse senedi piyasası 2021’de gerçekten güçlü bir yıl geçirdi ve S&P 500 endeksi %27 geri döndü veya 10 yıllık ortalamasını ikiye katladı. Ancak bu, bazı kripto para birimlerinde, özellikle tartışmalı meme token Shiba Inu’da ( CRYPTO:SHIB ) tanık olunan kazanımlarla karşılaştırıldığında sönük kalıyor .

1 Ocak ile 31 Aralık 2021 arasında jeton başına 0,000000000077 dolardan 0,00003374 dolara fırladı ve yıl için %43.800.000 getiri kaydetti. Bu, 1 Ocak’ta Shiba Inu’ya yatırdığınız her 2,29 ABD Doları için 2021’in sonunda 1 milyon ABD Doları kazanacağınız anlamına gelir (devam ettiğinizi varsayarsak).

Kripto para piyasaları hızlı hareket ediyor ve yukarıdaki senaryo hikayenin sadece bir kısmını anlatıyor. Shiba Inu aslında önemli ölçüde arttı ve Ekim ayında 0,000086 dolarla yüksek bir baskı yaptı, bu nedenle partiye geç kalan yatırımcılar şu anda %63’lük bir kayıp yaşıyor olabilir.

Tarih, meme tokeninin yüksek seviyelerini geri almayacağını öne sürüyor. Şu anda elinde tutan yatırımcılar için, satmayı düşünmeniz gereken üç büyük neden var.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Satışları Bitti mi? 2022 İçin Yapılması Gereken 3 Şey

1. Hala (neredeyse) altcoin’i yok

Birçok kripto para savunucusu, dijital jetonlarının sonunda geleneksel paranın yerini alabileceği görüşünde. Bu tamamen saçma bir kavram değil — sektör yenilikçi — ama en azından işletmelerin ve tüketicilerin bunları geniş çapta benimsemeye istekli olmasını gerektirecek.

Bu aşamada, bunun olduğuna dair hiçbir kanıt yok . Kripto para dizini Cryptwerk’e göre, sadece 600 işletme Shiba Inu’yu mal ve hizmetleri için ödeme olarak kabul ediyor. Çoğunlukla küçük ve belirsiz tüccarlar olduklarından, tüketicilerin Shiba Inu jetonlarını elinde tutmaları için hiçbir teşvik yoktur çünkü onları harcamak için sınırlı fırsat vardır.

Oynaklık çok daha büyük bir sorun. %43.800.000 artabilen ve ardından %60’tan fazla çökebilen herhangi bir token güvenilir bir para birimi değildir. Shiba Inu’yu kullanmak, bir işletmenin bir gün kârlı olabileceği ve kısa bir süre sonra kendi hatası olmaksızın büyük bir zarara uğrayabileceği anlamına gelir. Tüketicilerin, vahşi dalgalanmalara duyarlı olabilecek satın alma güçlerini sürekli olarak izlemeleri gerekecektir.

2. Yönetmelik geliyor

Kripto para birimleri genellikle merkezi olmayan, düzenlenmemiş yapıları nedeniyle tercih edilmekte ve yatırımcıların hükümet kontrolü dışında bir şeye sahip olduklarını hissetmelerine neden olmaktadır. Ancak düzenlemenin olmaması iki ucu keskin bir kılıçtır. Örneğin birçok kripto para birimi komisyoncusu, müşterilerinin kripto varlıkları için yeterli sigorta alamıyor. Bu, bir saldırı veya öngörülemeyen başka bir olay durumunda jetonlarınızın hiçbir rücu olmaksızın sonsuza kadar kaybolabileceği anlamına gelir.

Geleneksel finansal sistem mükemmel olmasa da, ABD hükümeti bir kriz durumunda banka başına 250.000$’a kadar tasarrufunuzu garanti ediyor. Genel olarak konuşursak, bu sınırı aşan tutarlar, bireyler için sigorta tarafından da korunabilir. Bununla birlikte, kripto para birimleri için bu korumalar eksiktir.

Yine de bazı düzenlemeler yolda. 2023’ten itibaren, kripto para birimleriyle uğraşan brokerlerin, müşterilerinin işlemlerini vergi amaçlarıyla İç Gelir Servisi’ne (IRS) bildirmeleri gerekecek ve bu da ana yatırımcılar için anonimliği ortadan kaldıracak. Bu noktadan itibaren, jetonlarını satan, takas eden ve hatta harcayan herhangi bir yatırımcı, kazançları üzerinden vergi ödemekle yükümlü olacaktır.

Bu yalnızca Shiba Inu için geçerli olmasa da, token, sahip olmaya karar verebilecek perakende yatırımcılar arasında popülerdir ve artık bir muhasebeci tutmanın zahmetine veya maliyetine değmez. Bu, daha fazla kurumsal yatırımcı desteğine sahip olan ve daha iyi desteklenebilecek Bitcoin veya Ethereum gibi önde gelen belirteçlerin aksine.

3. Shiba Inu’nun iyi tarafı sınırlı

Yukarıdaki bir ve iki noktaların birleşimi, Shiba Inu’nun potansiyelini buradan sorgulamanızı sağlamak için yeterli değilse, o zaman belki matematik olacaktır. Şu anda dolaşımda 589 trilyon Shiba Inu jetonu var, bu nedenle şu anki 0,000031 dolarlık fiyatıyla, tüm bu jetonların kümülatif değeri 18 milyar dolardır – buna genellikle piyasa değeri denir.

Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşabileceğini tahmin ettiyseniz, piyasa değerinin o zaman göz kamaştırıcı 589 trilyon dolar olacağını düşünmek isteyebilirsiniz. Bir bağlam uygulamak gerekirse, şu anda Dünya gezegeninde kaydedilen tüm servetin toplam değeri sadece 430 trilyon dolar. Var olan her hükümet, işletme ve kişi tüm nakitlerini ve varlıklarını Shiba Inu’ya çevirse bile, yine de jeton başına 1 dolarlık bir fiyatı garanti etmez.

Ancak Shiba Inu, büyük özlemleri olan ilk meme simgesi değil. Bunu, sosyal medya organizatörlerinin heyecanı geçtikten sonra %74’lük felç edici çöküşünden hala kurtulamayan Dogecoin’in ( CRYPTO:DOGE ) pati izlerini takip etti. Shiba Inu yatırımcılarının şu anda yapabileceği en iyi şey , jetonlarınızı satmak anlamına gelse bile Dogecoin ile olanlardan ders çıkarmaktır. Sonuçta, işler daha da kötüye gidebilir.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu