HaberlerKripto Para HaberleriNedirWeb 3.0

2022’de radara alınacak en iyi Web 3.0 coinleri – İşte o kripto paralar

2022'de radara alınacak en iyi Web 3.0 coinleri - İşte o kripto paralar

Web 3.0, internetin ademi merkeziyetçiliğe odaklanan bir sonraki yinelemesidir. Akıllı sözleşmelerin merkezi kuruluşlar yerine kullanıcı verilerini ve işlemlerini kontrol edeceği bir şeffaflık düzeyi yaratmayı hedefliyor. BitTorrent Token’dan Chainlink’e, 2022’de göz önünde bulundurulması gereken en iyi merkezi olmayan projelerin veya Web 3.0 jetonlarının bir listesi burada.

Geçtiğimiz yıl boyunca kripto para birimi , meta veri deposu , değiştirilemez token (NFT ) ve merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanlarıyla ilgili tartışmalarda web 3.0 terimiyle sık sık karşılaşmış olabilirsiniz. En İyi Web 3.0 Coinleri

Web 3.0, internetin ademi merkeziyetçiliğe odaklanan bir sonraki yinelemesidir. Akıllı sözleşmelerin merkezi kuruluşlar yerine kullanıcı verilerini ve işlemlerini kontrol edeceği bir şeffaflık düzeyi yaratmayı hedefliyor.
Ancak otomatik işlemler kripto para birimleri gerektirir. Web 3.0’ı destekleyecek olan bu paralar ve coinler, temelde internet üzerinden işlemleri otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanan merkezi olmayan projelerdir. 2022’de göz önünde bulundurulması gereken en iyi merkezi olmayan projelerin veya en iyi Web 3.0 coinleri’nin bir listesi.

BitTorrent Token

BitTorrent istemcisi, birçok kişinin zaten aşina olduğu bir kripto para birimidir. Eşler arası bir dosya paylaşım ve barındırma protokolüdür. 2018 yılında TRON blok zinciri tarafından satın alındı ​​ve daha sonra Tron blok zincirinde BitTorrent Token (BTT) oluşturuldu.

Projenin amacı, belirteç sahiplerinin ağ oluşturma ve kaynakların depolanmasını kontrol ettiği belirteç tabanlı bir ekonomi yaratmaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Basic Attention Token

Basic Attention belirteci, blok zincir teknolojisi aracılığıyla dijital reklamcılıkta güvenlik, adalet ve verimlilik sağlamayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir ağdır. Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş Brave web tarayıcısının yerel belirtecidir. Yerel para birimi BAT, reklamverenler, kullanıcılar ve yayıncılar tarafından adil bir şekilde değiş tokuş edilecek şekilde tasarlanmıştır.

BAT, kullanıcıların dijital reklam içeriğiyle nasıl etkileşime girdiğini izler ve bu bilgileri dağıtılmış bir defterde saklar. Şu anda dolaşımda toplam 1,5 milyar jeton arzı ile bir milyardan fazla jeton var.

Dikkatinizi Çekebilir: Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Kripto Değildir

Audius

Audius, sanatçıların, hayranların ve düğüm operatörlerinin ilgisini yerel belirteci AUDIO ile hizalayan merkezi olmayan bir müzik akışı platformudur. Belirteç, yönetim, bahis ve sanatçı kazançlarını teşvik etmek için kullanılabilir. Audius, müziklerini haftalık trend listelerinde öne çıkararak yaratıcılarını da ödüllendiriyor.

Audius projesi kısa süre önce akış platformu TikTok ile bir ortaklık duyurdu ve gelecekte ücretli içerik sunmak için ağda stablecoin’i tanıtmayı planlıyor.

Helyum

Helyum, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının iletişim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur. Helyum ana ağı, çeşitli cihazlar arasında düşük güçlü iletişime izin verir ve geniş düğüm ağı üzerinden veri gönderir.

Ağdaki düğümü helyum içinde çalıştıran kullanıcılar, helyumun yerel belirteci HNT ile ödüllendirilir. Ağ, bağlantı kalitesi değiştiğinde ağdaki düğümlerin bir fikir birliğine varmasına izin veren bir kapsama kanıtı fikir birliği mekanizması üzerinde çalışır.

Livepeer

Livepeer, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir video akış platformudur. Platformun açık kaynak yapısı, geliştiricilerin ve kullanıcıların platformun yönetimine ve bakımına katılmalarına olanak tanır.
Yerel tokeni, sahiplerinin hem ETH hem de LPT’yi ödül olarak kazanmak için ağda stake etmek için kullanabilecekleri LPT’dir. Ağdaki video madencileri ayrıca GPU’larını kullanarak videoları dönüştürebilir ve karşılığında ödül olarak ETH ve LPT alırlar.

Chainlink

Chainlink, Ethereum üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Blok zincirinin zincir dışı (blok zincirinin dışındaki) verilerle etkileşime girmesine izin veren ve geleneksel veriler ile merkezi olmayan bir ortam arasındaki boşluğu dolduran bir oracle ağı kullanır. Basitçe söylemek gerekirse, akıllı sözleşmelere blok zincirinin dışında bulunan kritik bilgileri sağlar. Bu, akıllı sözleşmelerin ödemeler, bir sensörden gelen sıcaklık ve hatta bir futbol maçından alınan puanlar gibi verileri almasına yardımcı olur.

Chainlink ağı, blok zincirindeki akıllı sözleşmelere bilgi besleyen büyük veri sağlayıcıları ve düğüm operatörlerinden oluşur. Ağdaki kullanıcılar, blok zincirinin yerel belirteci LINK’de gelir elde etmek için düğüm operatörleri olarak hareket edebilir.

Şu anda 13 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile en önde gelen Web 3.0 coinleridir.

The Graph

The Graph, DeFi dünyasında güvenilir bir merkezi olmayan kamu altyapısını ana akım pazara getirmeyi amaçlayan çok önemli bir merkezi olmayan protokoldür. Ağ kullanıcılarının, karmaşık kodu basit bir API’nin arkasına gizleyen bir iş akışı süreci olan bir uygulama programlama arabirimi (API) oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanır.
API’ler, grafik protokollerinde alt grafikler olarak bilinir ve bir blok zincirinden veri almak için belirli bir sorgu kullanırlar. Grafik ağındaki katılımcılar, grafik ağının ekonomik güvenliğini sağlamak için grafik belirtecini (GRT) kullanır. GRT, bir paydaş topluluğunun ağa endeksleme ve küratörlük hizmetleri sağlamasına izin veren bir çalışma belirtecidir.

Sia

Sia, kullanıcıların ağdaki kullanılmayan depolama alanına erişim kiralamasına olanak tanıyan, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir bulut depolama platformudur. Ağdaki işlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla kolaylaştırılır. Blok zincirinin yerel belirteci olan Siacoin, ağda veri depolamak için kullanılan para birimi olarak işlev görür.
Sia’nın orijinal teknik incelemesi, ağın amacını Amazon, Google ve Microsoft gibi mevcut depolama çözümlerine rakip olmak olarak açıkladı. Sia’ya rekabette üstünlük sağlayan şey, merkezi olmayan yapısı nedeniyle rekabetçi depolama oranları sunmasıdır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu