HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

2022’de Dikkat Edilmesi Gereken 5 Büyük Kripto Tahmini

Kripto varlıklarının geleceğini tahmin etmek çocuk oyuncağı değil. Kendi başına gelişmeye devam eden ve her yıl düzinelerce mikro trend gören bir teknoloji için, tüm yıl için kapsamlı bir tahmine sahip olmak uzun bir soru olabilir.

Yine de bu yıl kripto alanında birkaç şey olduğunu görmek imkansız değil. 2021, küresel kripto piyasası kapitalizasyonunun rekor 3 trilyon dolara (kabaca 2,15,66.720 crore INR) yükselmesiyle, genel olarak kripto sektörü için önemli olduğunu kanıtladı; bu, şimdiye kadarki en yüksek seviye olan Ekim 2021’de gerçekleşti.

Paydaşlar 2022’de ne beklemeli? İşte dikkat etmeniz gereken beş büyük kripto tahmini.

1 – Alt Coinlere Yatırım Artacak

2021 başladığında, Bitcoin tüm kripto para birimlerinin %70’inden fazla pazar payına sahipti. Ancak giderek daha fazla coin gerçek hünerlerini göstermeye başlayınca, Bitcoin’in payı Ocak 2022’de %40 aralığında bir yerde. Ne değişti? Cardano (ADA), Solana (SOL) ve hatta Ethereum (ETH) gibi alt paralar (Bitcoin dışındaki kripto para birimleri), bu alternatif platformlar üzerine inşa edilen artan sayıda proje sayesinde daha yaygın kabul gördü ve satın alındı.

Gelişen NFT pazarından DeFi projelerine ve yaklaşan metaverse’e kadar, Bitcoin artık kripto para piyasasının hakim para birimi değil. Aslında ilginizi çeken blockchain projesinin türüne göre kripto para birimi satın almanızı öneririz. Örneğin, NFT’ler konusunda iyimserseniz, Ether almak çok mantıklı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin yorum: Eğilim tersine mi döndü ve uzmanlar ne bekliyor?

Ayrıca, WazirX gibi en popüler ve alternatif kripto para birimlerini satın almanıza izin veren ve tüm kripto varlıklarınızı yönetmek için sağlam ve güvenli bir platform sağlayan önde gelen bir kripto para borsasında bir hesap açmanızı öneririz.

2 – NFT’lerin Yükselişi

NFT’ler bugün internette her yerdeler. 2021 eğitimle ilgiliyse, 2022 tamamen evlat edinmeyle ilgili – ve Amitabh Bachchan, Salman Khan, Kamal Hassan Sunny Leone ve Rishabh Pant gibi ünlüler ve kriketçilerin çoğunluğa katılmasıyla, NFT’lerin bu yıl Kademe 2 ve 3 şehirlere ulaşması gerekiyor. Bu, bir yaratıcı veya koleksiyoncu olarak 2022’nin sizin için bir çıkış yılı olabileceği anlamına geliyor. İster Bored Apes gibi tanınmış NFT’leri toplamak, ister film yıldızları veya kriketçiler tarafından özel hatıraları toplamak veya hatta tanıtmak için bilinmeyen bir sanatçıyı seçmek olsun, bu çok yaygınlaşmadan önce kendinizi bir NFT koleksiyoncusu olarak ayarlamak için en iyi yıl.

3 – Bazı Düzenlemeler Kaçınılmazdır

Hindistan hükümeti, dünyadaki diğer birçok ülke gibi, önerilen Cryptocurrency Bill ile düzenleyici çerçeveye kripto para birimi getirmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Milyarder Mark Cuban’dan Hindistan’daki kripto borsa başkanlarına kadar herkes, konu kripto varlıkları olduğunda bir tür düzenlemenin gerçekten gerekli olduğu konusunda hemfikir. Bunun Hindistan’da ve dünyada nasıl bir şekil ve şekil alacağı, 2022 boyunca dikkatle izlenecek.

4 – Metaverse Kabul kazanacak

2021’de Facebook, çok yakın bir gelecekte gelecek olan meta veri tabanına bir selam vererek kendisini Meta olarak yeniden markalaştırdı. Çoğu insan meta veri tabanı konusunda hala kafası karışık veya ikna olmamış olsa da, bu yıl her şeyin mümkün olduğu meta veri tabanının artan bir şekilde kabul gördüğünü görecek. Paralel bir evrende düşünebileceğiniz en iyi hayatı yaşadığınızı, tamamı kripto parayla ödendiğini ve sadece metaverze girerek yakın ve sevdiklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Düşündüğünüzden daha yakın ve hazır olsanız da olmasanız da şimdi sizin için geliyor.

5 – Web 3.0 Daha Fazla Uygulamaya Sahip Olacak

Web 3.0, yapay zeka sistemlerinin gücü aracılığıyla interneti daha akıllı hale getirecek web evriminin bir sonraki aşamasını ifade eder. Bunun aynı zamanda, hayatımızı kolaylaştırmaya ve verilerin kontrolünü bireysel kullanıcılara geri vermeye çalıştığı için Web 3.0 uygulamalarıyla daha da uyumlu olacak blok zinciri tabanlı teknoloji, meta veri kaynakları ve kripto varlıkları üzerinde etkileri vardır.

2022, ana odak noktası ademi merkeziyetçilik olan Web 3.0’ın ve ileriye dönük günlük yaşamlarımıza daha da sorunsuz teknoloji getirmek için merkezi olmayan güçten yararlanan kripto endüstrisinin birleştiğini görecek.

Tahmin edebileceğiniz gibi, 2022, birçok farklı teknolojiye sahip kripto varlıkları ve dolandırıcıları uzak tutmaya yardımcı olacak bir tür düzenleme ile bir araya gelen kripto varlıkları için harika bir yıl. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, kripto alanında olma konusunda iyimser olmak ve bunun gibi makaleleri okuyarak trendlerin önünde olmak iyi bir fikir. Tabii ki, henüz yapmadıysanız, burada kendi heyecan verici kripto yolculuğunuza başlamak için kripto para yolculuğunuza Hindistan’ın en güvenilir Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan WazirX ile başlamayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu