HaberlerRipple (XRP) Haberleri

2022 ve sonrası için ripple fiyat tahmini: XRP almalı mısınız?

Blockchain Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, ABD mali düzenleyicileri tarafından getirilen davanın olumlu bir şekilde sonlanabileceğine olan güven arttıkça Şubat ayında yükseliyordu. Ancak bu güven azalmaya başlayınca, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından piyasadaki huzursuzluk kripto parayı daha da vurdu.

Ancak bugün (4 Mart), Mart ayının yükseğine göre %20’lik düşüşle geniş algı hala düşüş eğiliminde görünse de, %11’lik bir artışla bu kayıpları geri aldı.

Peki, Ripple iyi bir yatırım mı? Ripple davayı kazanacak mı? Ripple fiyatı artacak mı?

Bu yazıda XRP ile neler olduğuna bakıyoruz. Ripple SEC davasının etkisini düşünüyoruz? Ve bazı Ripple uzun vadeli fiyat tahminlerini değerlendirin.

Ripple mahkemesi davası: davanın sonucunu beklemek mi lazım?

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs’a karşı bir dava açtı ve Ripple kripto para biriminin yetkisiz bir menkul kıymet olarak işlem gördüğünü iddia etti.

Kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açtığı dava çözüldükten sonra potansiyel bir halka açık borsa listelenmesine hazırlanırken hisselerinin bir kısmını geri aldı.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse 26 Ocak’ta şirketin Aralık 2019’da düzenlenen 200 milyon dolarlık C Serisi finansmanında yatırımcılara ihraç edilen hisseleri geri aldığını duyurdu. Turun liderliğini Guernsey merkezli yatırım şirketi Tetragon Financial Group ve Japon SBI Holdings ve ABD özel sermaye şirketi Route 66 Ventures da katılıyor.

Garlinghouse, CoinDesk Consensus 2021 etkinliğine Ripple Labs’in SEC soruşturması tamamlandıktan sonra halka açılmayı planladığını söyledi.

Ripple Labs dördüncü çeyrek piyasa raporunda, “Uzman keşif son tarihi, Covid ve kişisel meseleler nedeniyle 28 Şubat’a uzatıldı” dedi.

“13 Ocak’ta mahkeme, SEC’e, eski SEC Corporation Finans Direktörü Hinman’ın ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını belirttiği Haziran 2018 konuşmasının taslakları ve e-postaları ile SEC avukatları tarafından alınan notlar dahil olmak üzere birçok belgeyi Ripple’a teslim etmesini emretti. dijital varlık alanındaki üçüncü taraflarla yapılan toplantılar sırasında.”

Ripple Labs, küresel ödemeler için RippleNet blok zinciri teknolojisi için ortaklıklarını ve müşteri tabanını genişletmeye devam ediyor. Şirket dördüncü çeyrek güncellemesinde “2021 RippleNet’in bugüne kadarki en başarılı ve kazançlı yılıydı, çünkü küresel ivme SEC’den gelen ters rüzgarlara rağmen müşteri talebiyle fırladı” dedi.

“RippleNet’teki işlem sayısı, 10 milyar doların üzerinde bir ödeme hacmi çalıştırma oranıyla iki katından fazla arttı. Bu, Ripple’ın en büyük müşterisi olan Moneygram ile yollarını SEC’in Ripple’a karşı dava açmasının hemen ardından ayrıldığını düşünen ürünün bir kanıtıdır. İsteğe Bağlı Likidite (ODL) için 20’den fazla ödeme piyasasıyla ve son olarak Orta Doğu’yu ekleyen RippleNet, ürün için daha fazla küresel talep görmeye devam ediyor.”

Asya-Pasifik bölgesi, ağın en büyük kullanıcılarından biri olmaya devam ediyor ve ODL hacmi geçen yıl iki katından fazla arttı.

Ripple’ın XRP satışları, üçüncü çeyrekteki 491,74 milyon $’dan dördüncü çeyrekte net 717,07 milyon $’a ulaştı. Bu artış, toplam XRP hacminin önceki çeyrekte 189.53 milyar dolardan 168.41 milyar dolara düşmesine rağmen geldi.

Şirket, “Ripple, ikincil piyasada bir XRP alıcısı oldu ve ODL küresel ivme kazanmaya devam ederken gelecekte piyasa fiyatlarından alım yapmaya devam etmeyi bekliyor” dedi.

Devam eden SEC soruşturması, XRP üzerindeki alım satım faaliyetlerini Aralık 2020’de başladığından bu yana etkiledi, çünkü birkaç ABD kripto para birimi borsası kripto paranın alım satımını askıya alarak fiyatın yukarı yönlü hareketini sınırladı.

XRP analizi, madeni paranın daha geniş kripto para birimi piyasalarının yönünü takip etme eğiliminde olduğunu gösteriyor. XRP fiyatı, kripto para piyasalarının yükselişe geçtiği 2021 Nisan ortasında 1,96 dolara fırladı ve Ocak 2018’deki bir önceki piyasa rallisi sırasında 3,84 dolarla rekor seviyeye ulaştığından beri en yüksek seviyesine ulaştı. Ardından fiyat, Mayıs ayındaki piyasa satışları sırasında düştü ve dibe vurdu. 20 Temmuz’da 0,5179$’dan çıktı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Fiyat Manipülasyon Stratejisini Tespit Etme

5 Yılın Ripple (XRP) Grafik Tablosu - ripple fiyat tahimini - ripple - ripple fiyatı - ripple tahmini - ripple tahmin - analiz - ripple analiz - xrp fiyatı - xrp fiyat tahmini - xrp fiyat analizi - ripple fiyat analizi - xrp fiyat tahminleri - ripple fiyat tahminleri -2022 - 2023 - 2024
5 Yılın Ripple (XRP) Grafik Tablosu

Ripple XRP, yaz boyunca piyasalarda bir fiyat artışı gördü ve 6 Eylül’de 1,41 dolara ulaştı ve ayın ilerleyen saatlerinde 0,8383 dolara düştü. Fiyat, Kasım ayındaki piyasa rallisi sırasında kısa süreliğine 1 $ seviyesinin üzerine çıkarak 1,28 $’a ulaştı. XRP, 23 Aralık’ta 1,02 $’a yükseldikten sonra 1 $ seviyesini koruyamadı ve 2021’i 0,8312 $’dan kapattı. Ocak ayında %27’den fazla değer kaybetti ve ayı 0.6032$’da bitirdi.

Ripple tahminleri, 2022’de XRP madeni paranın değeri hakkında ne gösteriyor? Ripple 5 dolara ulaşabilir mi?

2022 ve sonrası için Ripple fiyat tahmini: XRP fiyat geleceği nedir?

CoinCodex’in XRP teknik analizi, yazı yazılırken (25 Şubat) düşüşe geçmişti ve sekiz gösterge yükseliş sinyali ve 23 düşüş sinyali gösteriyordu. Ancak hizmet, Ripple fiyat tahmininde tarafsızdı ve XRP’nin 2 Mart’a kadar 0,71 dolardan değişmeyeceğini gösteriyor.

Wallet Investor’dan gelen Ripple fiyat tahmini, kısa vadeli XRP fiyat tahmininde yükselişe geçti ve fiyatın Şubat 2023’e kadar 1,27 $’a düşebileceğini tahmin etti. Sitenin algoritması, fiyatın beşte 3,2 $’a ulaşan bir XRP tahmini ile geldi. yıllarca.

DigitalCoin’in 2022 için XRP fiyat tahmini, fiyatın bu yıl ortalama 0,98 dolar olabileceğini öngördü. Site, XRP’nin gelecekteki fiyatının 2023’te 1,16 dolara hareket edebileceğini öne sürdü. Uzun vadede DigitalCoin, XRP’nin fiyat potansiyelini 2025’te 1,45 dolar ve 2030’da 3,41 dolar olarak gördü.

PricePrediction’ın XRP tahmini, 2022’de 0,89 ABD doları ve 2025’te 2,75 ABD doları olmak üzere bir Ripple fiyat hedefi belirleyerek uzun vadeli tahmininde yükselişe geçti, ardından XRP, 2030’da ortalama 16 ABD dolarına fırlayacak.

Kripto Coinfili’in Ripple fiyat tahmini, Ripple’ın potansiyelinin Şubat 2023’e kadar 1,24 dolara ve Şubat 2027’ye kadar 5,3 dolara yükselme eğiliminde olduğunu gördü.

Analist tahminlerine bakarken, kripto para piyasalarındaki yüksek oynaklığın uzun vadeli fiyatları doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını unutmamalısınız. Analistler ve algoritma tabanlı tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, XRP haberlerini, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

SSS
XRP iyi bir yatırım mı? Kripto para birimleri oldukça değişken varlıklardır ve bu da onları yatırım olarak özellikle riskli hale getirir. XRP’nin yatırım portföyünüz için uygun olup olmadığı, diğer faktörlerin yanı sıra kişisel koşullarınıza ve risk toleransınıza bağlıdır. Yatırım yapmadan önce kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmeli ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmamalısınız.
Ripple ne zaman yükselecek? Yazma sırasında, tahmin siteleri ripple fiyatının kısa vadede daha da zayıflayabileceğini, ancak bu yılın sonunda yükselmeye başlayacağını tahmin ediyordu. Ancak kripto para fiyatlarının oldukça değişken ve tahmin edilmesi zor olduğunu akılda tutmak önemlidir. Tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler. Bilgili ticaret kararları vermek için kendi araştırmanızı yapmalısınız. Geçmiş performansın gelecekteki getirilerin garantisi olmadığını unutmayın.
Ripple 10$’a ulaşabilir mi? Yazma sırasında, bazı tahmin siteleri XRP’nin önümüzdeki yıllarda 5$ seviyesinin altında işlem görmesini beklerken, PricePrediction, Ripple’ın öngörülen büyümesinin, kripto paranın on yılı 2030 yılına kadar ortalama 19$’da bitirmesi için hızlanabileceğini öne sürdü. Ancak kripto para fiyatlarının oldukça değişken ve tahmin edilmesi zor olduğunu akılda tutmak önemlidir. Tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler. Bilgili ticaret kararları vermek için kendi araştırmanızı yapmalısınız. Geçmiş performansın gelecekteki getirilerin garantisi olmadığını unutmayın.

XRP/USD ile ilgili görüşünüz nedir? Yorumlarda Belirtebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu