Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

2022 Başlarken Ripple Escrow’dan 1 Milyar XRP daha dolaşıma sürüldü

İçindekiler 
Ripple bir milyar XRP’nin kilidini açıyor
Ripple, XRP’yi ODL koridoruna gönderiyor, Btistamp neredeyse 200 milyon XRP taşıyor
XRP fiyat hareketi

Ripple bir milyar XRP’nin kilidini açıyor

Bu, her ayın ilk günü yapılan olağan bir işlemdir. Son birkaç yıldır, bu sürümler, her biri 500 milyon jeton taşıyan iki işlemde yapıldı.

Plan, kademeli olarak 55 milyar XRP’yi yükselişe taşımaktı, bu nedenle bu aylık transferlerin bu yıl bitmesi muhtemel.

Kural olarak, Ripple daha sonra 800 milyon veya 900 milyonu emanete geri koyar, geri kalanını operasyonel giderlerini karşılamak, müşterilerine ve diğer finansal kurumlara göndermek ve ayrıca XRP’yi kripto borsalarına göndererek madeni paranın likiditesini desteklemek için kullanır.

Genel olarak, serbest bırakılan bir milyar XRP, para olarak 835.140.718 dolara eşittir. Bu yayınları sadece dört yıl önce başladığında, XRP topluluğundaki birçok kişi XRP fiyatını aşağı çekeceklerinden korktu ve hatta Change’da Ripple’ın kripto paraların kilidini açmayı durdurmasını talep etmek için bir imza kampanyası başlattı. Bununla birlikte, fazla mesai, çıkanların fiyatı hiç etkilemediği ortaya çıktı.

Ripple, XRP’yi ODL koridoruna gönderiyor, Btistamp neredeyse 200 milyon XRP taşıyor

Yaklaşık on dört saat önce, Whale Alert ayrıca her biri yirmi milyon jeton taşıyan iki XRP transferi tespit etti. İlki, Ripple tarafından Filipinler’deki ODL platformuna – Coins.ph değişimi – ekstra cüzdanlarından biri aracılığıyla yapıldı. Bu genellikle XRP’yi harici cüzdanlara göndermek için kullanılır.

İkinci transferle birlikte ABD merkezli Bittrex borsası, yirmi milyon XRP’yi Bitstamp ticaret platformuna kaydırdı. Bitstamp, Ripple’ın Avrupa’daki ODL mekanıdır.

Bunun yanı sıra, 31 Aralık’ta, XRP analitik platformu Bithomp tarafından sağlanan verilerden de anlaşılacağı gibi, Bitstamp tarafından cüzdanları arasında tek bir 177.149.680 XRP (149.186.270 $ değerinde) gönderildi.

XRP fiyat hareketi

Bu yazı itibariyle, 8 sıralı kripto para birimi XRP, 1 dolar seviyesinin üzerinde toparlanmak için mücadele ediyor, ancak şu ana kadar 0,084 dolar aralığında kalıyor. 31 Aralık’ta kripto para kısaca 0,8074 $ seviyesine düştü, ancak 0,8489 $ bölgesini geri almayı başardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu