HaberlerNFT Haberleri

2021’in İlk Yarısındaki Toplam NFT Satış Tutarı

2021'in İlk Yarısındaki Toplam NFT Satış Tutarı

Ne yazık ki, veriler bazı NFT platformlarının popülerliğini kaybettiğini de gösteriyor.

Yeni veriler, takas edilemeyen token satışlarının 2021’in ilk yarısında önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

DappRadar’dan alınan rakamlar, hacimlerin yılın ilk altı ayında 2,5 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Karşılaştırıldığında, bu sayı 2020’nin aynı döneminde sadece 13,7 milyon dolardı.

NonFungible.com’un verileri, satışların aslında 1,3 milyar dolardan geldiğini gösterdiğinden, bu konuda biraz anlaşmazlık var gibi görünüyor.

Birkaç faktör sayıları etkileyebilir. Örneğin, NonFungible.com, merkezi olmayan finans sektörüyle ilgili NFT’leri hariç tutar.

İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, bu rakamlar müzayede evlerinde olanlar da dahil olmak üzere blok zinciri dışında gerçekleşen satışları da yansıtmıyor.

Değişen Zevkler

Doğru görünen bir şey, NFT platformlarının en yeni trend haline geldikleri kadar çabuk gözden düşebileceğidir.

Reuters’e göre, NBA Top Shot Mart ayında 403.000 alıcıya sahipti – ancak sadece üç ay sonra bu sayı 246.000’e düştü.

Bunun platformdaki “anların” değeri söz konusu olduğunda da zincirleme bir etkisi oldu. NBA Top Shot’taki ortalama NFT, Şubat ayında görülen 182 dolarlık zirveye kıyasla, geçen ay yaklaşık 27 dolar değerindeydi.

Bu arada, Bored Ape Yacht Club gibi daha yeni projelere dikkat çekiliyor gibi görünüyor. Bu koleksiyon, 10.000 koleksiyonluk sınırlı bir set sunarak CryptoPunks’ı alt üst ediyor.

Lansman fiyatı Nisan ayında yaklaşık 215 $ iken, ortalama değerleme Temmuz başında 3.600 $’a yükseldi – bu %1.574’lük bir artış.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu