Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

2021’de Kripto Para Sayısı Neredeyse %100 Arttı

2021’de Kripto Para Birimleri Dalgalanıyor

Kripto para birimleri yaratmanın bu kolaylığı, piyasaya büyük bir yeni para akışına yol açmıştı. 2021’e girerken, uzaydaki kripto para birimi sayısı 1 Ocak’ta 8.153’e oturdu. Bu 8.153 rakamı, Bitcoin’in on yıldan biraz daha uzun bir süre önce uzaya girmesinden bu yana yaratılan tüm paraları açıklıyor. Şimdi Finbold tarafından yayınlanan ve kripto piyasasındaki coinlerin neredeyse yarısının bu yıl oluşturulup piyasaya sürüldüğünü belirten bir rapora göre bu sayı neredeyse iki katına çıktı.

Rapor, yalnızca 2021’de 8.070 yeni madeni paranın yaratıldığını ve sadece bir yıl içinde neredeyse %100’lük bir artışa yol açtığını gösteriyor. Toplamda, kripto pazarında şu anda 16.223 kripto para birimi var.

Ortalama olarak, piyasada her gün piyasaya sürülen yaklaşık 21 yeni kripto para birimi vardır. Piyasadaki toplam kripto sayısı, Ekim ayında 13.000 işaretine ulaştığında yeni bir zirveye ulaşmıştı. Ardından, sadece son iki ayda piyasaya 3.000’den fazla yeni madeni para eklendi ve bu yeni madeni paraların piyasaya sürülme hızının arttığını gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Piyasası 1.75 Trilyon doları gördü

Kripto alanında yeni teknolojinin ortaya çıkması bir belirteç oluşturmayı kolaylaştırdığından, bu sayının 2022’de artmaya devam etmesi bekleniyor. Bazı durumlarda, herkesin kendi tokenini oluşturması ve piyasaya sürmesi yalnızca birkaç dakika sürer.

Büyümeyi Sağlayan Meme Coinleri ve Shitcoinler

Piyasadaki artan sayıda kripto para biriminde meme paralarının oynadığı rol göz ardı edilemez. Haber paraları tarihteki herhangi bir yıldan daha hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesine rağmen, Shiba Inu ve Dogecoin gibi paraların popülaritesi ve başarısı bu büyümeyi hızlandırdı.

Bunun gibi madeni paralar, bir dijital varlığın piyasada başarılı olması için kanıtlanmış bir kullanım durumuna sahip olması gerekmediğini kanıtladı. Sadece bir yutturmacaya devam eden bu kripto para birimleri, piyasa değerlerinin milyarlara girmesi ve o sıradayken birkaç milyoner yapması için yeterince başarılıydı.

Bu, daha fazla insanı, bir sonraki SHIB veya DOGE olmayı umarak, hiçbir kullanım durumu veya uzun vadeli planı olmayan kripto para birimleri, esasen ‘bokcoin’ olan kripto para birimleri yaratmaya teşvik etti, bazıları sadece dolandırıcılık ve yatırımcılarını çekiyor.

Bununla birlikte, yeni madeni paralar, daha büyük bir çoğunluk olmasına rağmen, toplam kripto piyasası değerinin küçük bir bölümünü kontrol ediyor. Bu olduğu tahmin edilen piyasa değeri, ya da 0.02%, kripto piyasa değeri% 70 ile ilgili kontrol göre en fazla 3 jeton olduğu. İlk 10’a genişletilen bu pazar hakimiyeti önemli ölçüde büyüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu