Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

2021 Kripto, Blockchain’deki En Büyük 10 Erken Aşama VC Yatırımından 7’sini Getirdi

Finansal veri ve yazılım şirketi PitchBook tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, risk sermayesi firmalarının bu yıl kriptoya maruz kalmalarını artırmalarıyla birlikte, tüm zamanların en büyük on kripto para birimi ve blok zinciri ile ilgili erken aşama risk sermayesi yatırımından yedisi 2021’de gerçekleşti .

Bu, finansal veri ve yazılım şirketinden alınan verilerin gösterdiği gibi, risk sermayesi firmalarının 793 anlaşma kapsamında bu tür işletmelere toplam 6,6 milyar ABD doları enjekte ettiği 2020 yılına kıyasla neredeyse beş kat bir artışı temsil ediyor.

PitchBook’un verileri, 2021’in sektördeki risk sermayesi yatırımları açısından rekor kıran bir yıl olduğunu ve kripto ve blok zinciri firmalarının 1.200 anlaşmada dünyanın risk sermayesi şirketlerinden yaklaşık 8,2 milyar ABD doları sağladığı 2018’in önceki rekor yılını aştığını gösteriyor.

PitchBook, raporunda diğerlerinin yanı sıra bu yıl gerçekleştirilen aşağıdaki yedi büyük erken aşama anlaşma hakkında fikir veriyor:

  • 1 milyar ABD doları üreten kripto türevleri borsası FTX tarafından Temmuz finansman turu ;
  • 750 milyon USD getiren kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün (CEL) Kasım ayı finansman turu ;
  • Yazılım geliştiricisi tarafından Kasım fon yuvarlak Forte işine bazı USD 725m enjekte;
  • Şirket için 555 milyon ABD doları üreten fintech firması MoonPay‘in Kasım ayı finansman turu ;
  • FTX’in, büyümesini desteklemek için işletmeye 420,69 milyon ABD Doları sağlayan geçen Ekim ayındaki daha önceki finansman turu;
  • Şirkete 400 milyon ABD doları enjekte eden kripto borsası Bullish Global tarafından Kasım fonlama turu ;
  • Geçen Mart ayında gerçekleştirilen, takas edilemeyen token ( NFT ) platformu Dapper Labs tarafından 350 milyon ABD doları tutarındaki finansman turu .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu