HaberlerKripto Para Haberleri

20 Yaşındaki Kripto Milyoneri Topluluğuna Paraları Geri Veriyor

Birmingham merkezli Hassan, geçen yıl 50 dolarlık bir yatırım yaptığında kripto para birimlerine girişimine başladı ve 3 ay içinde bu küçük ilk yatırımı ilk milyon dolarına dönüştürdü.

2021 yılının başında genç Somalili iki işte çalışıyordu. Her ayın sonunda ailesine biraz para verirdi ve geri kalanını kriptoya yatırırdı.

BBC onun hikayesini anlattı ve aşağıdaki alıntı milyonlara giden çılgın yol hakkında bir fikir veriyor:

By Hassan, 19 yaşında başlayan finansal yolculuğu hakkında “Elli dolar üç gün sonra 500 dolara (369 £) dönüştü” dedi. “İki gün sonra, 5.000 $ (3.690 £) oldu.”

Hassan, başarısını tartışmak ve tavsiye almak için ailesini aradı. Yarım saatlik telefon görüşmesi yaparken bile yatırımı ikiye katlandı ve o zaman kripto milyoneri olmak istediğine karar verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Rapçi Gunna, Pushin Peth’te Yer Aldığını Reddetti

Hayatının bu kadar erken döneminde elde ettiği inanılmaz başarı, kafasına gitmedi. 30.000 £ Mercedes ve şehir merkezinde bir daire satın aldı, ama hepsi bu. Servetini ailesi ve arkadaşları için harcamayı tercih ettiğini söylüyor.

Somali’de doğan Hassan, ebeveynleri ve beş küçük kardeşi, Birleşik Krallık’ta yeni bir hayata başlamak için ülkeyi terk etti. Aile Birmingham’a yerleşmeye geldiğinde Hassan 14 yaşındaydı.

Babası Umman’a göre:

“Ailemi, bizim orada sahip olmadığımız daha iyi bir hayat sunmak için daha iyi bir yere getirmeye çalıştım. Somali’deki hayatımız Birleşik Krallık’taki hayat gibiydi. çocuklarınızın büyüdüğünü görmek için güvenli bir yer değil.”

Hassan ve bir arkadaşı, topluluklarına geri vermek istediler, böylece kârın tamamının hayır kurumlarına bağışlandığı bir kripto para birimi fonu kurdular. Fon şimdiye kadar 200.000 £ topladı.

Ayrıca, ihtiyacı olan yerel insanları nasıl destekleyebileceğini anlamak için o ve arkadaşı, Birmingham’ın hemen dışındaki Smethwick’teki Salma gıda bankasını destekleyen Bearded Broz adlı bir topluluk grubunun kurucusuyla bir araya geldi.

Hassan, “İnsanların neler yaşadığını ilk elden görmek, ufuk açıcı bir deneyim” dedi. “Bize birçok fikir verdi – birçok insana yardım edebilmeyi umuyoruz.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu