HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

175 Yıldır En Çok Okunan Haberleri Kapsayan Associated Press (AP) NFT Pazarını Başlatıyor, NFT’ler Polygon Üzerine Basılacak

Ap.org resmi basın bülteninde AP, blok zincir teknolojisi sağlayıcısı Xooa tarafından inşa edilen, değiştirilemez bir token (NFT) pazarını başlatacaklarını duyurdu. Xooa, markalar ve IP sahipleri için NFT pazar yerleri oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

Pazar ve ilk NFT‘ler pazartesi günü piyasaya sürülecek, Ocak 31. Dwayne Desaulniers, blockchain ve veri lisans AP müdürü, şöyle konuştu:

“AP’nin fotoğrafçıları, 175 yıldır, bugün de yankılanmaya devam eden sürükleyici ve dokunaklı görüntülerle dünyanın en büyük hikayelerini kaydettiler; Xooa’nın teknolojisiyle, bu tokenize edilmiş parçaları hızla büyüyen küresel fotoğraf NFT koleksiyoncularına sunmaktan gurur duyuyoruz.”

İlk koleksiyon, mevcut ve eski AP foto muhabirlerinin fotoğraflarından oluşan bir dizi dijital görüntü içerecek. Pulitzer Ödüllü AP‘lerin resimleri de dahil edilecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: AP, Eleştirmenlerce Beğenilen Fotoğrafçılığı İçin NFT Pazarını Başlatacak

Ap yazıyor:

“NFT’ler, çevre dostu, Ethereum uyumlu bir katman iki çözümü olan Polygon blok zincirinde basılacak.”

Her NFT, fotoğraf çekimi için kullanılan saat, tarih, yer, ekipman ve teknik ayarlar hakkında bilgi içerecektir. 31 Ocak’tan itibaren NFT’ler uzay, iklim, savaş ve diğer kategorilerden AP fotoğrafçılarının çalışmalarını öne çıkarmaya kadar çeşitlilik gösterecek. NFT fiyatlandırma aralığı değişecektir. Gelirler, AP’nin tarafsız gazeteciliğini finanse etmek için kullanılacak.

Tüm NFT Koleksiyoncuları, pazar aracılığıyla resmi AP dijital koleksiyonlarını satın alabilir, satabilir ve takas edebilir. Kredi kartı ödemelerinin yanı sıra MetaMask, Binance ve Coinbase gibi kripto para cüzdanlarını da destekleyecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu