HaberlerNFT Haberleri

12 Yaşındaki Bir Çocuk Bir Günde NFT Satarak 160.000 Dolar Kazandı

3350 balina temalı NFT koleksiyonu olan Weird Whales, bu haftanın başlarında yaklaşık 9 saat içinde tükendi.

Bu, Pinner, İngiltere’den 12 yaşındaki Benyamin Ahmed‘in projesinin bir parçası.

Geçen ay, sizi, kripto para birimi için kendi yatırım yönetimi programını başlatan Goa, Hindistan’dan 13 yaşındaki bir çocuk olan Gajesh Naik ile tanıştırmıştık.

Görünüşe göre kriptoya girmek isteyen aralar için bir pazar var: geçen hafta, 12 yaşındaki bir çocuk 160.000 doların üzerinde bir dizi orijinal NFT ikonu sattı.

NFT koleksiyonu Weird Whales — bir stok görüntüden esinlenen pikselli balina simgeleri kümesi — ve çocuk Benyamin Ahmed. O Pinner, biri bir Londra banliyösünde dışında dayalı azalmak ‘ın İngiliz çalışanları olarak tanımlanan‘Küçük, şirin ve donuk.’

Ahmed, “NFT alanıyla ilgilenmeye başladım çünkü başlangıçta bunun bir çevrimiçi esnek olarak harika olduğunu düşündüm” dedi. Ancak daha sonra, CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler NFT koleksiyonlarının dijital öncelikli sanat stiline “saygı” geliştirdikten sonra, kendi koleksiyonunu yapmaya karar verdi.

Deneyimsiz olanlar için: NFT, internetteki dosyalara eklenebilen ve mülkiyet kanıtı olarak satılabilen bir tür kripto para birimidir. Yıllardır ortalıktalar, ancak yalnızca son altı ayda ana akım tanınırlık kazandılar; Mart ayında, dijital sanatçı Beeple tarafından bir NFT’nin 69 milyon dolarlık satışı Wall Street Journal’ın ön sayfasını yaptı.

CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club’da olduğu gibi, her Weird Whale imajı, bazıları diğerlerinden daha nadir ve daha değerli olan bir dizi farklı “özellik” ile birlikte gelir. 1205 görüntü 3350 toplam Garip Balina NFTlerin nadir sekizinci olarak yer alıyor RaritySniper.com koleksiyonunda, son zamanlarda ikincil piyasada etrafında 6.000 $ için satılan.

Ahmed’in babası Imran, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu için bir web geliştiricisi olarak çalışıyor; Benyamin ve erkek kardeşini “5 veya 6” yaşındayken HTML ve CSS ile tanıştırdı. Son zamanlarda kardeşler, Codewars adlı çevrimiçi bir kodlama platformunda becerilerini geliştiriyorlar.

Tuhaf Balinalar, başka bir aliteratif NFT projesinin arkasındaki geliştiricilerden biri olan Boring Bananas’ın Ahmed’e kendi katmanlı görüntülerini oluşturması için bir şablon içeren açıklamalı bir Python betiği göndermesiyle başladı.

Babası ona kendi varlıklarını bağlama sürecinde yol gösterdi: “Ona, ‘Bak, buradaki değişken isimlerini değiştirmen gerekiyor, bu yüzden muzların, arka planların ve diğer şeylerin olduğu yerde, seninkiyle değiştirmelisin dedim.”

Boring Bananas ekibiyle kurduğumuz akıllı ağlar sayesinde Weird Whales viral oldu ve Ahmed yaklaşık dokuz saatte 80 ETH kazandı. “Ayrıca OpenSea’deki telif ücretlerinden de biraz para kazandım ” diye ekledi. “Ne zaman biri balina satın alsa, sattığı paranın %2,5’ini alırım.”

Sinir bozucu güvenlik önlemleri ve tüketici koruma yasalarıyla geleneksel finansal sistemin, bir ebeveyn veya vasiden izin almadan 160.000 doların Ahmed’in kucağına düşmesine izin vereceğini hayal etmek zor.

Ancak Ahmed, parayı yakın zamanda harcamakla ilgilenmediği konusunda ısrar ediyor.

“[Beny] muhtemelen sadece HODL ” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu